×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci do Kaliningradu i Goteborga


Linie lotnicze LOT ogłosiły właśnie uruchomienie w sezonie letnim dwóch nowych połączeń z Warszawy do Kaliningradu oraz Szwecji.Pierwszy rejs z Warszawy do Kaliningradu został zaplanowany na 5 czerwca 2017 roku, loty na tej trasie będą odbywały się sześć razy w tygodniu według rozkładu:
 • Warszawa - Kaliningrad 11:05 - 12:10 (12-4---)
 • Warszawa - Kaliningrad 16:25 - 17:30 (--3-5-7)
 • Kaliningrad - Warszawa 12:40 - 13:45 (12-4---)
 • Kaliningrad - Warszawa 18:00 - 19:05 (--3-5-7)
Linie lotnicze LOT będą obsługiwały połączenie z Warszawy do Kaliningradu samolotami Bombardier Q400. 

- LOT będzie w Kaliningradzie jedynym przewoźnikiem z Unii Europejskiej i jedynym, który daje dostęp do tak szerokiej i wygodnej siatki połączeń. Tak zbudowany rozkład pozwala skrócić do minimum czas przesiadki do większości miast w Europie. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rejsy między Obwodem Kaliningradzkim a wieloma europejskimi kierunkami takimi jak Kraków, Wrocław, Amsterdam, Paryż, Londyn, Genewa czy Mediolan – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Loty z Warszawy do Goteborga wystartują 28 sierpnia 2017 roku. Połączenie do Szwecji będzie obsługiwane sześć razy w tygodniu według rozkładu:
 • Warszawa - Göteborg 19:35 - 21:15 (12345-7)
 • Göteborg - Warszawa 8:00 - 9:40 (123456-)
Rejsy na trasie Warszawa-Göteborg będą realizowane samolotami CRJ900 we współpracy z Nordiką, estońskim narodowym przewoźnikiem, co pozwoli na zwiększenie efektywności kosztowej, w tym kosztów nocowania załóg i bazowania samolotu. 


- Kaliningrad i Göteborg to kolejne strategiczne pod względem biznesowym połączenia, które rozwijają nasz hub przesiadkowy w Warszawie. Jesteśmy obecnie największym przewoźnikiem sieciowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej wykorzystywać potencjał, jaki niesie za sobą rozwój ruchu w tym regionie. Tylko w Polsce liczba pasażerów będzie rosła co najmniej o 5% rocznie, a to oznacza, że musimy oferować im coraz więcej atrakcyjnych połączeń. Sam Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo Wschodniej - dodaje Kubicki.

LOT zwiększy również częstotliwość połączeń na 25 trasach z Warszawy m.in. do Lwowa (z 12 do 19 tygodniowo), do Luksemburga (z 6 do 11 tygodniowo), do Wilna (z 20 do 34 tygodniowo), Odessy (z 7 na 14 tygodniowo), a także do Tokio, Seulu, Belgradu, Kiszyniowa, Charkowa, Kluż Napoki, Sofii, Budapesztu, Dusseldorfu, Londynu, Zadaru, Erywania czy Tallinna. gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie