American Airlines zainteresowane akcjami China Southern

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 marca 2017 10:20
1 komentarz
Linie lotnicze American Airlines rozmawiają z China Southern o nawiązaniu bliskiej współpracy, która miałaby również objąć inwestycję w pakiet akcji chińskiej linii - donosi Reuters.
Reklama

Na razie nie wiadomo, jaki pakiet akcji mogłaby kupić amerykańska spółka, ani czy w ogóle dojdzie do objęcia udziałów. W komunikacie giełdowym linie China Southern poinformowały tylko, że rozmawiają o "zacieśnieniu współpracy z możliwym wpływem na strukturę akcjonariatu".

Rząd Chin zachęca państwowe linie lotnicze do ekspansji nie tylko poprzez rozwój siatek połączeń, lecz także poprzez możliwe współprace biznesowe i kapitałowe z zagranicznymi podmiotami.

China Southern Airlines to szóste co do wielkości linie lotnicze świata i największe w Chinach. W 2016 r. przewiozły ponad 114 mln pasażerów. Spółka, podobnie jak Air China i China Eastern Airlines, należy w większości do państwowego funduszu Chin, ale mniejszościowe pakiety akcji są notowane na giełdach w Szanghaju i Hongkongu. China Southern z kapitalizacją przekraczającą 10 mld dolarów są dziesiąta co do wyceny rynkowej linią lotniczą na świecie.

Inwestycja American Airlines w China Southern byłaby pójściem w ślad Delta Air Lines, które w 2015 r. za 450 mln dolarów kupiły 3,55 proc. akcji linii China Eastern Airlines.

Linie China Southern Airlines, podobnie jak China Eastern Airlines i Delta Air Lines, należą do sojuszu SkyTeam. American Airlines są z kolei członkiem oneworld.
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-04-27 15:27   
greg0303 - Profil greg0303
Linie American Airlines opóźnią dostawy pierwszych samolotów A350-900 o dwa lata, z roku 2018 do 2020.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama