LOT poleci z Warszawy do Lublina?

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 marca 2017 12:00
65 komentarzy
W internetowym rozkładzie lotów Lotniska Chopina pojawiły się loty z Warszawy do Lublina. Miałyby je obsługiwać PLL LOT. Przewoźnik podkreśla, że to tylko niepotwierdzony projekt, a nie ostateczny rozkład lotów.
Reklama

#AKTUALIZACJA: Dochodzi stanowisko LOT-u#

Według opublikowanego na stronie Lotniska Chopina rejsy LOT-u do Lublina (LO3961/LO3962) miałby ruszyć od 17 lipca br. Zgodnie z rozkładem zamieszczonym na stronie lotniska, linia oferowałaby późnowieczorne wyloty z Warszawy i poranne powroty. Ze stolicy samolot latałby od poniedziałku do piątku i w niedziele, ze Świdnika - od poniedziałku do soboty. Powielony byłby zatem schemat rozkładu, jaki na przełomie 2014 i 2015 r. oferował Eurolot.

- Nie jest to ostateczny rozkład połączeń. Analizujemy wiele rozwiązań i zabezpieczamy możliwości ich realizacji, ale to nie oznacza, że wszystkie z tych połączeń ruszą, ani że ruszą w podanym terminie - podkreśla w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Według naszych informacji opublikowany rozkład to tylko sloty (czyli zezwolenia na start i lądowanie), o które wnioskował LOT. To oznacza, że trasy te mogą wcale nie ruszyć.

Jak dotąd LOT był bardzo niechętny do obsługi trasy z Warszawy do Lublina. Na zmianę decyzji może wpłynąć uruchomienie połączeń do Monachium przez BMI Regional, a także ruszająca przebudowa magistrali kolejowej nr 7, co spowoduje jej ponad dwuletnie zamknięcie i kierowanie pociągów jadących do stolicy objazdami przez Lubartów, Parczew (linia nr 30) i dalej Łuków oraz Siedlce. To znacząco wydłuży podróż do i z Lublina (do nawet czterech godzin).

Duże prace rozpoczną się także na głównej drodze łączącej oba miasta - DK17. Budowa trasy ekspresowej wymusi objazdy i liczne ograniczenia prędkości. W wielu miejscach nowa jezdnia będzie bowiem budowana w śladzie starej.


Wiele wskazuje na to, że LOT znacząco zwiększy także oferowanie między Warszawą a Katowicami. Według opublikowanego przez lotnisko rozkładu stopniowo, od 15 czerwca br. dokładane będą kolejne rotacje. Docelowo każdego dnia mają pojawić się trzy dodatkowe rejsy dziennie w każdą stronę. Obecnie linia oferuje po dwa loty z Lotniska Chopina na Górny Śląsk od poniedziałku do piątku i w niedziele oraz jeden w soboty. W drugą stronę dwa rejsy dziennie wykonywane są od poniedziałku do soboty.

W tym samym rozkładzie Lotniska Chopina pojawiły się także inne trasy. O wielu z nich informowaliśmy już wcześniej. Zgodnie z tymi informacjami, już w maju ruszyć miałoby połączenie do Oslo (pierwszy rejs 3 maja br.). Przewoźnik ma tam latać do dwóch razy dziennie. O powrocie do stolicy Norwegii pisaliśmy w listopadzie ub. r.

PLL LOT ma także w planach powrót do Kaliningradu. Byłoby to trzeci podejście do obsługi tego miasta. Rejsy miałby się odbywać do dwóch razy dziennie.

Od 9 maja br. w ofercie bezpośrednich połączeń ma się znaleźć także Teheran (trzy razy tygodniowo - wyloty z Warszawy we wtorki, czwartki i niedziele, powroty - następnego dnia). To połączenie także było wielokrotnie zapowiadane, ale przewoźnik miał do niego wielkie wątpliwości - głównie ze względu na przeszacowanie popytu na podróże między Iranem a Europą.

Najpóźniej - bo 28 sierpnia br. ruszy prawdopodobnie połączenie do Göteborga. O start tej trasy pytaliśmy w wywiadzie prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego. Odpowiedział wtedy, że strategią przewoźnika jest rozwój a co za tym idzie - ogłaszanie nowych połączeń. Narodowa linia poleci tam codziennie oprócz sobót (wyloty z Warszawy). Zgodnie z rozkładem na stronie Lotniska Chopina samolot ma zaplanowane nocowanie w Szwecji. Tego samego dnia połączenia do szwedzkiego miasta uruchomi także estońska Nordica, co wskazuje na współpracę między liniami.

Jak wynika z naszych informacji, najbardziej prawdopodobne jest uruchomienie połączeń do Goteborga i Kaliningradu. Rejsy do Teheranu są także poważnie rozważane, ale na pewno nie będą obsługiwane od 9 maja.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_33830 2017-05-19 20:14   
gość_33830 - Profil gość_33830
Czy dla LUZ cos z LOT będzie w tym roku jak myślicie?
gość_6c19f 2017-04-20 20:07   
gość_6c19f - Profil gość_6c19f
Ogłoszenie waw luz trochę się przesunie w czasie ..To będzie raczej 2018
gość_cb973 2017-03-27 20:28   
gość_cb973 - Profil gość_cb973
Lipa jednym słowem jeśli było 9 pax
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama