×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates i Royal Jordanian reagują na zakaz laptopów


W reakcji na obowiązujący od dziś (25.03) zakaz wnoszenia laptopów i większych urządzeń elektronicznych na pokłady samolotów z Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych linie Emirates wprowadziły nową usługę, a Royal Jordanian rozpoczęły kampanię reklamową.



Podróżujący liniami Emirates do USA przez Dubaj będą mogli używać laptopów i innych zabronionych urządzeń na pierwszym etapie podróży oraz podczas postoju w Dubaju. Następnie będą musieli je zgłosić na odprawie celnej i przekazać je służbom ochrony na bramce przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA. Urządzenia zostaną starannie zapakowane w pudełka, załadowane do luku bagażowego i zwrócone ich właścicielom po przylocie na miejsce. Usługa ta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Pasażerom udającym się do Stanów Zjednoczonych, którzy rozpoczynają podróż w Dubaju, przewoźnik zaleca schowanie urządzeń elektronicznych od razu do bagażu rejestrowanego w celu uniknięcia opóźnień. Należy pamiętać, że na trasach bezpośrednich do USA z Dubaju wszelki bagaż podręczny zostanie dokładnie sprawdzony. 

Chcemy zapewnić zgodność naszych procedur z nowymi przepisami przy jak najmniejszym oddziaływaniu na przepływ pasażerów i ich wygodę podróży. Dzięki naszej nowej bezpłatnej usłudze pasażerowie, zwłaszcza podróżujący służbowo, będą mogli korzystać z urządzeń elektronicznych najdłużej, jak to tylko możliwe - powiedział sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

Zgodnie ze statystykami Emirates 90 proc. pasażerów i tak korzysta z pokładowego internetu za pomocą smartfonów, które nie są objęte zakazem. Tylko 6 proc. łączy się za pośrednictwem laptopa, a 4 proc. - tabletu.  

- Nie oznacza to, że inni pasażerowie nie korzystają z tych urządzeń w trybie offline, ale być może dobrą stroną nowego przepisu jest to, że teraz będą mieli dobry powód, żeby odpocząć od elektroniki, nacieszyć się naszą ofertą i nadrobić filmowe i muzyczne zaległości dzięki naszemu systemowi rozrywki pokładowej -  dodał sir Clark. 

Linie Royal Jordanian, które również zostały objęte zakazem, zareagowały błyskawicznie kreatywną kampanią reklamową w mediach społecznościowych. Na prostej grafice przewoźnik wylicza 12 czynności, którymi pasażerowie mogą zająć się w zamian za korzystanie z laptopa. Wśród nich są m.in. czytanie książki, zagajenia do siedzącego obok pasażera, medytacja, ale też udawanie, że stolik to klawiatura czy walka o miejsce na podłokietniku. 




gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie