Gość Pasażera: Rafał Milczarski (LOT)

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 marca 2017 08:00
39 komentarzy
Centralny Port Lotniczy to strategicznie ważna i biznesowo słuszna decyzja, na której skorzysta cała Polska - przekonuje Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, w rozmowie z Pasazer.com.
Reklama

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, w rozmowie z Jakubem Bujnikiem z Pasazer.com podczas 13. Gali "Najlepsza Linia Lotnicza" podkreśla, że popiera decyzję rządu o budowie Centralnego Portu Lotniczego.

- To strategicznie doskonała decyzja. To jest absolutnie w interesie Polski i wszystkich pasażerów, którzy latają z Polski, a także w interesie rozwoju gospodarczego kraju - przekonuje Milczarski.

Według niego Lotnisko Chopina nie ma możliwości rozbudowy i już teraz jest uciążliwe dla mieszkańców, a zagospodarowanie jego terenu może pomóc sfinansować budowę CPL. Milczarski przekonuje też, że lotniska regionalne nadal będą funkcjonować, bo są ważne dla budowy sieci połączeń krajowych, czarterów oraz połączeń point-to-point w obrębie Europy.- Zrobimy wszystko, aby spłacić ten dług, który zaciągnęliśmy, otrzymując w 2014 r. pomoc publiczną - zapewnia Milczarski.

Prezes LOT-u zwraca uwagę, że CPL pozwoli zbudować z Polski rozbudowaną siatkę połączeń dalekodystansowych do wszystkich najważniejszych miejsc na świecie. To ważne zarówno z punktu widzenia gospodarczego, jak i geopolitycznego. Dzięki temu LOT ma zostać liderem nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Milczarski nie chciał na razie potwierdzić, czy na trasach średniodystansowych przywrócone zostaną darmowe posiłki dla pasażerów.

- Apeluję, by przywyknąć do tego, że LOT po prostu otwiera nowe połączenia. Wiem, że to pewne novum, ale my to będziemy robić stale i na tyle często, że to pewnie się wszystkim znudzi - dodał Milczarski.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_16fea 2017-03-27 11:52   
gość_16fea - Profil gość_16fea
LS9 - Masz zerowe pojęcie o cargo
gość_4fadd 2017-03-26 22:17   
gość_4fadd - Profil gość_4fadd
@ LS9: Kwiatki na walentynki lub owoce i warzywa w zimę? Zamiast ciężarówkami to samolotami żeby powietrze było czystsze? :-) Cóż Ci mogę powiedzieć? Nie jestem lekarzem. Powodzenia i żegnam.
LS9 2017-03-26 19:24   
LS9 - Profil LS9
gość_4fadd Chcial zebym wymienil jedna rzeczy z ktorej on skorzystak to u napisalem ze mozna bedzie importowac przykladowo kwiatki z Etiopi na walentynki lub owoce i warzywa szybko sie psujace w zime. Nie znam gosci ani jego sytuacj to skad mowe wiedziec jaka konkretnie korzysc on bedzie mial. Moze taka ze te przylkadowo kwiatki lub warzywa nie beda lecialy do Amsterdamu czy Londynu tylko do Polski i bedzie mniej ciezarowek na drogach co oznacza czystrze powietrze.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama