×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gość Pasażera: Rafał Milczarski (LOT)


Centralny Port Lotniczy to strategicznie ważna i biznesowo słuszna decyzja, na której skorzysta cała Polska - przekonuje Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, w rozmowie z Pasazer.com.


Rafał Milczarski, prezes LOT-u, w rozmowie z Jakubem Bujnikiem z Pasazer.com podczas 13. Gali "Najlepsza Linia Lotnicza" podkreśla, że popiera decyzję rządu o budowie Centralnego Portu Lotniczego. 

- To strategicznie doskonała decyzja. To jest absolutnie w interesie Polski i wszystkich pasażerów, którzy latają z Polski, a także w interesie rozwoju gospodarczego kraju - przekonuje Milczarski. 

Według niego Lotnisko Chopina nie ma możliwości rozbudowy i już teraz jest uciążliwe dla mieszkańców, a zagospodarowanie jego terenu może pomóc sfinansować budowę CPL. Milczarski przekonuje też, że lotniska regionalne nadal będą funkcjonować, bo są ważne dla budowy sieci połączeń krajowych, czarterów oraz połączeń point-to-point w obrębie Europy. - Zrobimy wszystko, aby spłacić ten dług, który zaciągnęliśmy, otrzymując w 2014 r. pomoc publiczną - zapewnia Milczarski. 

Prezes LOT-u zwraca uwagę, że CPL pozwoli zbudować z Polski rozbudowaną siatkę połączeń dalekodystansowych do wszystkich najważniejszych miejsc na świecie. To ważne zarówno z punktu widzenia gospodarczego, jak i geopolitycznego. Dzięki temu LOT ma zostać liderem nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Milczarski nie chciał na razie potwierdzić, czy na trasach średniodystansowych przywrócone zostaną darmowe posiłki dla pasażerów. 

- Apeluję, by przywyknąć do tego, że LOT po prostu otwiera nowe połączenia. Wiem, że to pewne novum, ale my to będziemy robić stale i na tyle często, że to pewnie się wszystkim znudzi - dodał Milczarski. gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie