Kolejny spadkowy miesiąc w Turkish Airlines

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 marca 2017 10:00
1 komentarz
Linie Turkish Airlines przewiozły w lutym 4,07 mln pasażerów, co stanowiło spadek o 9,4 proc. wobec wyniku z lutego 2016 r.
Reklama

Liczba pasażerów na trasach krajowych spadła o 5,6 proc. do 1,87 mln, a na trasach międzynarodowych aż o 12,4 proc. do 2,02 mln.

Spośród tras międzynarodowych najpopularniejsze były połączenia do i z Europy, z których skorzystało 1,14 mln pasażerów (spadek o 17,3 proc.). Jeszcze szybciej ubywało podróżnych na trasach północnoamerykańskich - po spadku o 24,2 proc. skorzystało z nich 109,5 tys. pasażerów. Jedynym kierunkiem, który odnotował wzrost, był Daleki Wschód, dokąd poleciało 341,8 tys. podróżnych (wzrost o 1,2 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów linii wyniosło w lutym 73,5 proc. (wzrost o 1,4 pkt. proc.). Na trasach krajowych przeciętnie zajętych było 79 proc. miejsc (spadek o 4,6 pkt. proc.), a na międzynarodowych - 72,7 proc. (wzrost o 2,1 pkt. proc.).

Liczba pasażerów przesiadających się w hubach linii między trasami międzynarodowymi spadła o 7 proc. do 1,3 mln.
Reklama

Ostatnie komentarze

ortler 2017-03-20 17:26   
ortler - Profil ortler
Spadki ruchu pasażerskiego w Turkish'u oraz na tureckich lotniskach nie są żadnym zaskoczeniem. Ubiegłoroczne zamachy odstraszają pasażerów tranzytowych na IST.
Szybkie przekształcanie Turcji Ataturka w erdogańską dyktaturę, a w przyszłości może nawet w jakiegoś pogrobowca Imperium Otomańskiego oraz czystki w całym kraju w skali niemal stalinowskiej odstraszają skutecznie turystów wakacyjnych. Ostatni konflikt z krajami Unii Europejskiej jest gwoździem do trumny tureckiego sektora turystycznego. Po latach silnych wzrostów, które wyniosły gospodarkę turecką do poziomu regionalnego mocarstwa na Bliskim Wschodzie, wyraźne są objawy silnej recesji, której obecność potwierdzą wkrótce oficjalne statystyki. Co gorsze, tendencja ta staje się wyraźna i długotrwała. Kto ma więc latać Turkish'em z tureckich portów ? Szarzy obywatele nie, bo własnie stracili pracę w pozamykanych hotelach, co skutecznie odebrało im chęć do latania. Lokalni businessmeni nie, bo wielu siedzi już w więzieniach. Zagraniczni turyści nie, bo impulsywny i nieobliczalny Erdogan może ich np. znienacka kazać ich zatrzymać jako zakładników. Dziwię się tylko, że spadek ruchu jest na razie niezbyt wielki, ale, jak to się mówi, wszystko jeszcze przed nami.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama