×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair otwiera bazę w Poznaniu


Ryanair poinformował dziś (16.3) na konferencji prasowej o uruchomieniu bazy w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski będzie stacjonował jeden samolot.


Przewoźnik w związku z uruchomieniem bazy od sezonu zimowego 2017/18, czyli od końca października br., uruchomi loty do Aten, Castellon, Oslo-Torp i Billund. Do wszystkich wymienionych miast polecieć będzie można dwa razy w tygodniu. 

Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce, inwestycja 100 mln dolarów potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego w Poznaniu oraz turystyki w Wielkopolsce - powiedział Juliusz Komorek, członek Zarządu Ryanaira ds. Regulacyjnych i Prawnych.
Wcześniej informowano o otwarciu połączeń do Madrytu oraz Izraela (Ejlat i Tel Awiw). Także układ rejsów do Londynu-Stansted sugerował, iż Ryanair może otworzyć w Poznaniu swoją kolejną polską bazę. Co ciekawe, do stolicy Wielkiej Brytanii przewoźnik zaoferuje od października 14 rejsów tygodniowo.

Linia planuje obsłużyć w Poznaniu ok. pół miliona pasażerów i stworzyć 375 miejsc pracy. 

Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta. Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia - dodał Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie