Ryanair otwiera bazę w Poznaniu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 marca 2017 11:55
45 komentarzy
Ryanair poinformował dziś (16.3) na konferencji prasowej o uruchomieniu bazy w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski będzie stacjonował jeden samolot.
Reklama

Przewoźnik w związku z uruchomieniem bazy od sezonu zimowego 2017/18, czyli od końca października br., uruchomi loty do Aten, Castellon, Oslo-Torp i Billund. Do wszystkich wymienionych miast polecieć będzie można dwa razy w tygodniu.

- Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce, inwestycja 100 mln dolarów potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego w Poznaniu oraz turystyki w Wielkopolsce - powiedział Juliusz Komorek, członek Zarządu Ryanaira ds. Regulacyjnych i Prawnych.
Wcześniej informowano o otwarciu połączeń do Madrytu oraz Izraela (Ejlat i Tel Awiw). Także układ rejsów do Londynu-Stansted sugerował, iż Ryanair może otworzyć w Poznaniu swoją kolejną polską bazę. Co ciekawe, do stolicy Wielkiej Brytanii przewoźnik zaoferuje od października 14 rejsów tygodniowo.

Linia planuje obsłużyć w Poznaniu ok. pół miliona pasażerów i stworzyć 375 miejsc pracy.

- Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta. Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia - dodał Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_da6aa 2017-03-25 21:51   
gość_da6aa - Profil gość_da6aa
gość99f61 jeśli POZ to trzecia liga to gdzie nasz cały kraj? Należy się cieszyć z każdej maszyny w kraju i możliwości rozwoju. A tak na marginesie w POZ jest cały czas jest rozwój Enter dołożył do bazy w POZ kolejną maszynę a i Sprint raczkuje z bazą są także loty cargo do Koloni....
Marcin14 2017-03-25 16:56   
Marcin14 - Profil Marcin14
@solokhumbu, trochę źle się wyraziłem - miałem na myśli tych, co jeżdżą teraz do Berlina z okolic, a część z nich przeniesie się teraz do Poznania. Ja też na tłumy berlińczyków nie liczę, ale od czasu do czasu przy jakichś promocjach może się to udać. Był taki okres, gdy LH miała tańsze bilety z POZ do USA od tych z TXL i dużo na tym korzystałem.
gość_99f61 2017-03-25 09:17   
gość_99f61 - Profil gość_99f61
Wreszcie jajkis dobry news, bo do tej pory POZ znajduje sie w lotniczej trzeciej ludze w Polsce. Mam nadzieje, ze to poczatek dobrych wiadomosci.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama