Żubrówka trzecią marką wódki na świecie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 marca 2017 10:30

W corocznym, prestiżowym rankingu magazynu Shanken’s IMPACT, Żubrówka zajęła trzecią pozycję wśród globalnych marek wódki, ustępując pola jedynie markom Smirnoff i Absolut.

Reklama

Biorąc pod uwagę marki zarówno globalne, jak i regionalne, Żubrówka zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu, po Smirnoffie, Absolucie i wódce Khortytsa dystrybuowanej głównie na rynku ukraińskim.

Według rankingu IMPACT Żubrówka jest również jedną z wódek o największym przyroście sprzedaży wśród wszystkich alkoholi ujętych w rankingu, liczonym według ilości sprzedanych 9-litrowych skrzynek. W porównaniu z danymi za rok 2015, w ubiegłym roku w Polsce i na rynkach eksportowych sprzedało się łącznie o 15,4 proc. skrzynek Żubrówki więcej.

Dobrą ropoznawalność marki Żubrówka potwierdzają wyniki sprzedaży tego alkoholu w sklepach duty free na polskich lotniskach. Żubrówka jest przez obcokrajowców utożsamiana z Polską i notuje na lotniskach znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż w pozostałych sklepach.

Żubrówka to najwyżej notowana polska marka wódki w rankingu IMPACT. CEDC jako jedyny polski producent posiada dwie marki w rankingu - prócz Żubrówki w zestawieniu odnotowana jest marka Soplica, z łączną sprzedażą 3,1 miliona 9-litrowych skrzynek w ubiegłym roku. Według rankingu IMPACT, sprzedaż Soplicy wzrosła o 23 proc. w porównaniu z rokiem 2015, zapewniając jej czwarte miejsce wśród najszybciej rosnących alkoholi w całym zestawieniu.

Inne polskie marki obecne w rankingu IMPACT to Krupnik, produkowany przez Marie Brizard Wine & Spirits, odnotowany na dziewiątym miejscu. Sprzedaż tego trunku w 2016 r. w porównaniu z rokiem 2015 wzrosła o 7 proc. Z kolei na miejscu 13. w rankingu plasuje się marka należąca do Stock Spitirs, Żołądkowa Gorzka Czysta De Luxe, która w 2016 r. odnotowała 16-proc. spadek sprzedaży.

fot. Céline (Flickr/CC), Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama