×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poczta Polska skontroluje w Katowicach


Poczta Polska wygrała przetarg na kontrolę pasażerów, bagażu i przesyłek na lotnisku w Katowicach. Czteroletnia umowa jest warta 31,5 mln zł brutto.


To już drugie lotnisko, gdzie kontrolą bezpieczeństwa zajmie się Poczta Polska. Spółka wykonuje takie obowiązki od 2012 r. także w Modlinie. 

W ramach umowy z katowickim lotniskiem Poczta będzie kontrolowała pasażerów przechodzących do strefy sterylnej, ich bagaż oraz nadawane na lotnisku przesyłki. W przeciwieństwie do Modlina, umowa nie obejmuje fizycznej ochrony całego terenu lotniska. 

Poczta była jednym z trzech podmiotów, który wystartował w organizowanym przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządcę lotniska w Katowicach, przetargu. Pozostałymi dwoma firmami były agencje ochrony, które jednak przedstawiły droższe oferty.

Pierwotna oferta Poczty opiewała na 33,8 mln zł za 48 miesięcy, ale kwota ta przekraczała budżet lotniska. W drodze negocjacji strony uzgodniły obniżenie wartości zlecenia do 31,5 mln zł brutto, czyli 25,6 mln zł netto. 

Świadczeniem usług kontroli w Katowicach zajmą się pracownicy Centrum Usług Koncesjonowanych Poczty Polskiej. To jednostka, która zapewnia również m.in. zabezpieczenie transportu gotówki, m.in. dla PKO BP. CUK zapewnia również fizyczną ochronę placówek pocztowych.


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie