×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair ze wzrostem w lutym


Liczba pasażerów Finnair w lutym wzrosła o 2,4 proc. w porównaniu do ubiegłego roku, mimo tego, że luty w tym roku był o jeden dzień krótszy.


W lutym tego roku narodowy przewoźnik Finlandii łącznie przewiózł 834 tys. pasażerów, o 2,4 proc. więcej niż rok temu, kiedy na pokładach samolotów przewoźnika gościło łącznie prawie 815 tys. osób. W lutym tego roku Finnair przewoził średnio 29,8 tys. pasażerów dziennie, podczas gdy w lutym 2016 roku 28,1 tys. pasażerów. Ruch mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wrósł o 2,5 proc. a współczynnik średniego wypełnienia (LF) o 3,8 proc. i wynosił 82,9 proc. 

W lutym tego roku najbardziej zwiększyło się oferowanie przewoźnika na trasach krajowych - 7,5 proc. (11,6 proc. z korektą uwzględniającą rok przestępny), a o 5,2 proc. zwiększyła się liczba pasażerów na tych trasach. Spowodowane jest to zwiększeniem się zainteresowania podróżami na północ Finlandii, co może być tłumaczone wprowadzeniem w ubiegłym roku przez przewoźnika programu stopover

Oferowanie na ważnych dla przewoźnika trasach do Azji wzrosło o 0,6 proc. (3,2 proc. z korektą uwzględniającą rok przestępny), jednak dzięki lepszemu współczynnikowi wypełnienia, ruch na tych trasach wzrósł o 4,8 proc. Mniejszy wzrost oferowania do Azji spowodowany jest między innymi tym, że od 11 lutego do 2 maja zawieszona jest trasa z Helsinek do Chongqing

W lutym o 4,5 proc. zmniejszyło się oferowanie na trasach europejskich przewoźnika (0,8 proc. uwzględniając rok przestępny), mimo to w perspektywie rok do roku liczba pasażerów na tych trasach zwiększyła się o 1,2 proc. 

Spadki oferowania jak i liczby pasażerów odnotowane zostały na trasach do Ameryki. Oferowanie zmniejszyło się o 8,5 proc. (4,4 proc z korektą uwzględniającą rok przestępny) a ilość pasażerów spadła o 8,9 poc. W lutym część ruchu transatlantyckiego obsługiwana była samolotami wynajętymi wraz z załogą od innego przewoźnika.

W lutym 2017 w porówaniu do ubiegłego roku poprawił się współczynnik punktualności linii - na czas doleciało 83,5 proc. lotów, podczas gdy rok temu 81,6 proc.


fot. Tomasz Śniedziewski, Juhana Konttinen-Vastavalo, Visit Finlandgość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie