×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Embraer pokazał E195-E2


W fabryce Embraera w Sao Jose dos Campos w Brazylii zaprezentowany został pierwszy zmontowany embraer E195-E2. Producent ujawnił, że pierwszym odbiorcą tego wariantu będą linie Azul Airlines.

Nowy embraer, największy w rodzinie zmodernizowanych odrzutowców regionalnych E2, to równocześnie największy samolot kiedykolwiek produkowany w Brazylii. Samolot będzie mógł przewozić do 146 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej. Maszyna została powiększona o maksymalnie 18 miejsc w stosunku do obecnego wariantu E195, ma też zasięg większy o 450 mil morskich. Samoloty E2 mają być o ponad 20 proc. tańsze w użytkowaniu niż obecna generacja odrzutowców embraera.

Pierwszy lot jest zaplanowany na najbliższe miesiące, a pierwsza dostawa - na I połowę 2019 r. Do programu testów zostaną wykorzystane dwa embraery E195-E2. 


Linie Azul Brazilian Airlines, które będą pierwszym odbiorcą modelu E195-E2, zamówiły 30 takich samolotów i mają opcje na kolejnych 20 maszyn. Przewoźnik, którego baza znajduje się w Sao Paulo, niedaleko fabryki Embraera, brał aktywny udział w projektowaniu nowej rodziny samolotów. W konfiguracji Azul samolot będzie przewoził do 130 pasażerów. 

Łącznie program E2 zebrał do tej pory 275 potwierdzonych zamówień i 415 opcji. 


Pierwszym odbiorcą samolotu z rodziny E2 będą norweskie linie Wideroe, które w 2018 r. mają odebrać pierwszego embraera E190-E2. 

Dzięki powiększeniu modelu E195-E2 Embraer będzie konkurował przede wszystkim z bombardierem CSeries CS100, a nie z rodziną CRJ1000, jak do tej pory. 

fot. Embraergość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie