×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Boeingi 737-800 przylecą z Chin


Pierwsze cztery, używane boeingi 737-800 zamówione przez LOT już wkrótce trafią do floty przewoźnika. Będą to 12-letnie samoloty wcześniej latające dla China Eastern Airlines.


Cztery używane boeingi 737-800, które trafią do LOT-u, zostały wyprodukowane w 2005 r. i od początku latały w liniach China Eastern Airlines. Były to najstarsze boeingi 737-800 we flocie chińskich linii. Wnętrze samolotów zostanie odświeżone, a konfiguracja pokładowa zmieniona - m.in. poprzez likwidację wydzielonej klasy biznes. 

Fotele w klasie biznes w Locie będą takie same jak w ekonomicznej, a jedyną różnicą będzie blokada miejsca środkowego, jak to było dotychczas w innych samolotach wąskokadłubowych. LOT zamierza też wymienić wszystkie fotele na takie same, jakie zostały zamontowane w zmodernizowanych boeingach 737-400.

Dwa pierwsze boeingi przylecą do Warszawy pod koniec kwietnia. Obecnie są one przemalowywane w Szanghaju. W ruchu planowym boeingi najpierw pojawią się na trasie do Londynu Heathrow - od 3 maja br. loty dwa razy dziennie. Od 9 maja boeingi pojawią się także na trasie do Paryża. Natomiast po otrzymaniu trzeciego samolotu od 15 czerwca br. wszystkie loty do stolicy Wielkiej Brytanii będą wykonywane boeingami 737-800. Także od czerwca trasy do Madrytu i Tel Awiwu będą obsługiwane tymi samolotami. Część rejsów z portów regionalnych do Tel Awiwu także będzie obsługiwana tymi samolotami. Od lipca boeingi polecą do Frankfurtu i Barcelony. Boeingi 737-800 otrzymają znaki rejestracyjne od SP-LWA do SP-LWD. 

W listopadzie br. do floty polskiego przewoźnika dołączy pierwszy boeing 737 MAX 8, kolejny przyleci w grudniu br. Dwa następne będą dostarczone w lecie 2018 r., piąty samolot doleci w maju 2019 r., a szósty w maju 2020 r. Boeingi 737 MAX 8 otrzymają znaki rejestracyjne od SP-LVA do SP-LVF. 

 

gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie