×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austria obcina podatek lotniczy o połowę


Od 1 stycznia 2018 r. stawki podatku lotniczego w Austrii spadną o połowę. Branża lotnicza wzywa do ich całkowitego zniesienia.Nowe stawki zostały już zatwierdzone przez austriacką Radę Ministrów i wynoszą odpowiednio 3,50 euro za pasażera odlatującego na trasie krótkodystansowej, 7,50 euro - na średniej długości trasie i 17,50 euro na najdłuższych. Obecnie maksymalna stawka to 35 euro. 

Rząd Austrii chce w ten sposób poprawić atrakcyjność biznesową i turystyczną kraju oraz wzmocnić rolę wiedeńskiego lotniska jako hubu przesiadkowego. Obniżenie podatku lotniczego może skompensować problemy lotniska wynikające z ograniczeń środowiskowych - niedawno sąd zablokował budowę trzeciego pasa z uwagi na spodziewany wzrost emisji zanieczyszczeń. 

Przedstawiciele branży lotniczej pochwalili ruch władz Austrii, ale postulują całkowite zniesienie podatku lotniczego. Zgodnie z analizą IATA z 2015 r., zniesienie podatku lotniczego w Austrii spowodowałoby wzrost ruchu lotniczego do i z tego kraju o 2,7 proc. oraz wpłynęłoby na powstanie dodatkowych 1,7 tys. miejsc pracy. 

Jak wynika z raportu Pasazer.com, podatki lotnicze w Austrii należą do najwyższych w Europie. Więcej przewoźnicy muszą płacić za odlatujących pasażerów jedynie w Niemczech, Francji i przede wszystkim - Wielkiej Brytanii.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie