×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia kończy latać do Reggio Calabria


Od 27 marca Alitalia zawiesi wszystkie loty do i z Reggio Calabrii. To efekt braku porozumienia z władzami regionalnymi co do ustanowienia programu dopłat do tych tras.


Alitalia lata obecnie do Reggio Calabrii 38 razy tygodniowo z Rzymu, 14 z Mediolanu-Linate i cztery z Turynu. Od 27 marca wszystkie te trasy zostaną zawieszone. 

Włoski przewoźnik podkreśla, że połączenia do położonego na samym południu Włoch, przy Cieśninie Mesyńskiej oddzielającej kontynentalną część kraju od Sycylii miasta są nieopłacalne. 

Negocjacje dotyczące utrzymania połączeń z władzami regionalnymi trwały od roku. Alitalia domagała się wprowadzenia dopłat na zasadzie PSO (zobowiązanie do służby publicznej). To legalne w świetle prawa europejskiego dopłaty dla tras ekonomicznie nieopłacalnych, ale kluczowych z punktu widzenia rozwoju regionu. Władze Reggio Calabrii odmówiły jednak objęcia połączeń mechanizmem PSO. gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie