Nowa klasa biznes w Qatar Airways

Marek Stus - Profil Marek Stus
08 marca 2017 22:25
2 komentarze
Qatar Airways pokazały w trakcie trwających w Berlinie targów ITB nową kabinę klasy biznes, która wkrótce pojawi się w wybranych samolotach przewoźnika.
Reklama

Ogłoszenie zmiany produktu w tej klasie serwisowej było spodziewane od dłuższego czasu. O tym, że linia pracuje nad innowacyjną koncepcją klasy biznes zapowiadał już ponad dwa lata temu prezes Qatar Airways, Akbar al-Baker.


Nowa klasa biznes została nazwana mianem "Qsuite" i będzie promowana pod równie obiecującym hasłem "First in Business". Oznacza to, że katarski przewoźnik chce zbliżyć jakość produktu biznesowego do oferty klasy pierwszej w konkurencyjnych liniach. Takie podejście nie jest zaskakujące, gdyż w Qatar Airways, inaczej niż w Emirates i Etihad, pierwsza klasa jest obecnie produktem niszowym, dostępnym jedynie w airbusach A380, a zatem wyłącznie na nielicznych trasach obsługiwanych przez te samoloty (nie licząc rejsów bliskowschodnich, na których klasa biznes jest sprzedawana jako klasa pierwsza).


Fotele w nowej kabinie będą ustawione w układzie 1-2-1, a zatem każdy pasażer będzie miał gwarancję swobodnego dostępu do przejścia, a zarazem podróżni nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać w trakcie lotu. Taki układ zadowoli także każdego: osoby podróżujące solo, w parach, a nawet większych grupach.


Zupełną nowością będzie bowiem możliwość przekształcenia co drugiej pary środkowych miejsc we wspólne łóżko oraz otwarcia przesłon między czterema sąsiadującymi fotelami zwróconymi do siebie przodem. Dzięki temu będzie można np. wspólnie spożywać posiłki czy toczyć rozmowy podczas lotu.


Miejsca w "Qsuite" będą ponadto gwarantowały ekstremalnie wysokie poczucie prywatności dzięki w pełni zasuwanym drzwiom oddzielającym każdy fotel od przejścia i innych pasażerów. To rozwiązanie jest dziś charakterystyczne dla wybranych kabin w klasie pierwszej, a nie biznes. Suity wyglądają również na przestronne i wygodne. Fantastycznie prezentuje się wreszcie stonowany, elegancki design nowej kabiny.


Nowy produkt pojawi się najpierw w kilku wybranych samolotach boeing 777-300ER. Pierwszą trasą, na której będzie on dostępny mają być loty między Dohą i Londynem-Heathrow. Inauguracja "Qsuite" została zapowiedziana na czerwiec tego roku.

Zgodnie z deklaracjami Akbara al-Bakera w ciągu roku nastąpi wymiana kabin we wszystkich boeingach 777-300 ER i airbusach A350. Nowe fotele mają być w przyszłości również zamontowane w airbusach A380 i boeingach 787, ale w nieco zmodyfikowanej wersji dostosowanej do szerokości kadłubów tych maszyn.


Klasa "Qsuite" robi bez wątpienia świetne pierwsze wrażenie. Z jej pełną oceną trzeba oczywiście zaczekać do czasu inauguracji lotów maszyn w nowej konfiguracji, ale już dziś można śmiało stwierdzić, że Qatar Airways będą oferowały jeden z najlepszych produktów w klasie biznes na świecie. Zwłaszcza, że katarski przewoźnik należy naszym zdaniem do ściślej czołówki linii ze znakomitym produktem premium.

Redakcja Pasazer.com recenzowała dotychczas zarówno klasę biznes, jak i klasę pierwszą w Qatar Airways. Byliśmy również w obu flagowych poczekalniach katarskich linii Al Mourjan i Al Safwa na międzynarodowym lotnisku Hamad w Dosze.

Fot. Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_d3903 2017-03-10 16:05   
gość_d3903 - Profil gość_d3903
Czy ktoś leciał może kiedyś wizzairem? czy priority boarding to coś podobnego do tego co będzie oferował Qatar Airways?
greg0303 2017-03-09 22:29   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Qatar Airways planuja utworzenie linii lotniczej, spolki zaleznej, w Indiach, z flota okolo 100 samolotow.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama