W Krakowie powstanie hotel Radisson RED

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 marca 2017 08:20
The Rezidor Hotel Group uruchomi w Krakowie pierwszy w Polsce obiekt marki Radisson RED. To nowa marka lifestyle'owa skierowana głównie do klientów z pokolenia millenialsów.
Reklama

Będzie to pierwszy Radisson RED nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej. To nowa marka grupa, a pierwszy hotel ruszył w kwietniu 2016 r. w Brukseli. Do 2020 r. na świecie ma działać 60 hoteli marki Radisson RED.

Lifestyle'owa marka jest skierowana dla klientów, którzy szukają nowych doświadczeń, są zainteresowani sztuką, modą i muzyką i doceniają nietypowy design. Duże znaczenie dla działania hotelu ma technologia oraz personalizacja doświadczenia gości.

Krakowski Radisson RED będzie miał 230 pokoi, restaurację i bar w stylu marki, przestrzeń konferencyjną oraz całodobową strefę fitness. Hotel powstanie w ramach budowanego kompleksu Unity Centre przy Rondzie Mogilskim, na miejscu słynnego niedokończonego wieżowca znanego jako Szkieletor. Obiekt będzie oddalony o kilka minut marszu od Dworca Głównego i będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersytetu Ekonomicznego.


Deweloperem hotelu, podobnie jak całego Unity Centre, jest firma Treimorfa, joint-venture Eurozone Equity Concept i GD&K Group.

- Nie mogliśmy wybrać lepszego miasta dla marki RED niż Kraków, który należy do najważniejszych polskich rynków hotelarskich. Miasto jest zanurzone w legendach i mitach, a Radisson RED będzie równocześnie stanowił kontrast i uzupełnienie stylu miasta - skomentował Elie Younes, wykonawczy wiceprezes ds. rozwoju The Rezidor Hotel Group.

- Segment hospitality to dla nas nowość, ale czujemy się komfortowo z tą konkretną lokalizacją i z tym partnerem. Zostaliśmy przekonani, że obecność hotelu w kompleksie biurowym jest korzystna zarówno dla gości, jak i dla najemców - dodała Iwona Furmanik z Eurozone Equity.

The Rezidor Hotel Group ma obecnie w Polsce 12 hoteli z ponad 2,7 tys. pokoi w ramach marek Radisson Blu i Park Inn by Radisson. Operatorem i zarządcą zbudowanego hotelu będzie bezpośrednio The Rezidor Hotel Group.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama