×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrost o 3 proc. w IAG


Koncern IAG przewiózł w lutym 6,54 mln pasażerów, o 2,7 proc. więcej niż rok temu. Ruch napędzały trasy azjatyckie i europejskie.


W obrębie Europy przewoźnicy należący do IAG (British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus) obsłużyli w ubiegłym miesiącu 3,37 mln pasażerów (wzrost o 3,1 proc.). Z połączeń krajowych skorzystało 1,56 mln pasażerów (wzrost o 2,4 proc.). Wśród kierunków dalekodystansowych najpopularniejsza była Ameryka Północna (636 tys., wzrost o 1,4 proc.), a najdynamiczniej rosnąca - Azja (171 tys., wzrost o 10,3 proc.). 

Średnie wypełnienie samolotów koncernu wzrosło o 0,6 pkt. proc. do 78 proc. Najwyższe było na trasach do i z Ameryki Łacińskiej wraz z Karaibami (84,5 proc.), a najniższe - na północnoamerykańskich (71,4 proc.).

Koncern nie podaje dokładnej liczby pasażerów w rozbiciu na poszczególne linie. Pod względem współczynnika RPK najwyższe wzrosty zanotowały Aer Lingus i Vueling - odpowiednio o 13,9 i 11,4 proc. Iberia urosła o 2,1 proc., a odpowiadające za znacznie ponad połowę przewozów koncernu British Airways tylko o 1,1 proc. gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie