×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Prawie 17-proc. wzrost w lutym


Luty przyniósł wrocławskiemu lotnisku wynik ponad 177 tys. obsłużonych pasażerów, co pozwala mówić o wzroście wielkości 16,6 proc. To o 25 tys. osób więcej niż rok temu. 


Liczba pasażerów według miesięcy
- Dynamicznie rośnie zainteresowanie pasażerów lotami krajowym, z których skorzystało prawie 43 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost o 34,5 proc. - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Aż o 81 proc. więcej pasażerów zdecydowało się na podróż do Warszawy z tanimi liniami. Wynikało to przede wszystkim z większej liczby lotów na tej trasie oferowanych przez linie Ryanair oraz zmiany portu docelowego na lotnisko im. Chopina, co okazało się dużym ułatwieniem dla podróżnych.  

W lutym tego roku więcej osób skorzystało też z tanich połączeń międzynarodowych, realizowanych przez linie Ryanair i Wizzair. W tym segmencie wzrost wyniósł 12,4 proc. To w największej mierze zasługa nowych kierunków - Madrytu, Kijowa, Belfastu, Birmingham, Manchesteru i Newcastle czy Malty, która została w rozkładzie na zimę. Drugim czynnikiem kształtującym wzrosty w tym segmencie połączeń jest  coraz lepsze wypełnienie samolotów. 

Tu poza tradycyjnie popularnymi kierunkami na Wyspy Brytyjskie, bardzo duże wypełnienie zanotowały samoloty lecące na południe Europy oraz na Wyspy Kanaryjskie - mówi Jarosław Sztucki. - Rekordowo wyglądało zainteresowanie Teneryfą, w przypadku której samoloty wypełnione były aż w 97 proc. oraz Maltą, gdzie zajętych było 93 proc. miejsc. Doskonale radziły sobie też Barcelona, Madryt i Rzym z wypełnieniem przekraczającym 90 proc. - dodaje. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii - szczególnie do Oslo (wzrost o 15,5 proc.)  i Sztokholmu (o 13,7 proc.).

W ubiegłym miesiącu obsłużono też więcej podróżnych w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie pasażerów było ponad 26,5 tys., czyli o 9,8 proc. więcej niż w lutym 2016. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu - wzrost na tej trasie wyniósł aż 66 proc. w  porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Z kolei o 10,1 proc. było więcej osób latających na trasie Wrocław - Frankfurt.

O 33 proc. wzrosła też liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Jednak prawdziwe zwiększenie zainteresowania tego typu podróżami przewidziane jest na okres wiosenno-letni, kiedy to rozpocznie się sezon wakacyjny. Swoją ofertę znacznie rozszerzą wówczas biura podróży, które obecnie proponują z Wrocławia loty na Fuerteventurę, Lanzarote, do Marsa Alam oraz Hurghady. Na wiosnę planowane jest także rozszerzenie siatki tanich lotów m.in. o Lizbonę, Majorkę, Rejkiawik oraz Lwów. Natomiast jesienią do rozkładu lotów niskokosztowych włączone zostaną: Palermo, Neapol, Tel Awiw, Bruksela, Gdańsk, Leeds Bradford, Edynburg i Oslo.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie