Wrocław: Prawie 17-proc. wzrost w lutym

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 marca 2017 11:30
11 komentarzy
Luty przyniósł wrocławskiemu lotnisku wynik ponad 177 tys. obsłużonych pasażerów, co pozwala mówić o wzroście wielkości 16,6 proc. To o 25 tys. osób więcej niż rok temu. 
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
- Dynamicznie rośnie zainteresowanie pasażerów lotami krajowym, z których skorzystało prawie 43 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost o 34,5 proc. - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Aż o 81 proc. więcej pasażerów zdecydowało się na podróż do Warszawy z tanimi liniami. Wynikało to przede wszystkim z większej liczby lotów na tej trasie oferowanych przez linie Ryanair oraz zmiany portu docelowego na lotnisko im. Chopina, co okazało się dużym ułatwieniem dla podróżnych.

W lutym tego roku więcej osób skorzystało też z tanich połączeń międzynarodowych, realizowanych przez linie Ryanair i Wizzair. W tym segmencie wzrost wyniósł 12,4 proc. To w największej mierze zasługa nowych kierunków - Madrytu, Kijowa, Belfastu, Birmingham, Manchesteru i Newcastle czy Malty, która została w rozkładzie na zimę. Drugim czynnikiem kształtującym wzrosty w tym segmencie połączeń jest coraz lepsze wypełnienie samolotów.

- Tu poza tradycyjnie popularnymi kierunkami na Wyspy Brytyjskie, bardzo duże wypełnienie zanotowały samoloty lecące na południe Europy oraz na Wyspy Kanaryjskie - mówi Jarosław Sztucki. - Rekordowo wyglądało zainteresowanie Teneryfą, w przypadku której samoloty wypełnione były aż w 97 proc. oraz Maltą, gdzie zajętych było 93 proc. miejsc. Doskonale radziły sobie też Barcelona, Madryt i Rzym z wypełnieniem przekraczającym 90 proc. - dodaje. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii - szczególnie do Oslo (wzrost o 15,5 proc.) i Sztokholmu (o 13,7 proc.).

W ubiegłym miesiącu obsłużono też więcej podróżnych w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie pasażerów było ponad 26,5 tys., czyli o 9,8 proc. więcej niż w lutym 2016. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu - wzrost na tej trasie wyniósł aż 66 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Z kolei o 10,1 proc. było więcej osób latających na trasie Wrocław - Frankfurt.

O 33 proc. wzrosła też liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Jednak prawdziwe zwiększenie zainteresowania tego typu podróżami przewidziane jest na okres wiosenno-letni, kiedy to rozpocznie się sezon wakacyjny. Swoją ofertę znacznie rozszerzą wówczas biura podróży, które obecnie proponują z Wrocławia loty na Fuerteventurę, Lanzarote, do Marsa Alam oraz Hurghady. Na wiosnę planowane jest także rozszerzenie siatki tanich lotów m.in. o Lizbonę, Majorkę, Rejkiawik oraz Lwów. Natomiast jesienią do rozkładu lotów niskokosztowych włączone zostaną: Palermo, Neapol, Tel Awiw, Bruksela, Gdańsk, Leeds Bradford, Edynburg i Oslo.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_19b18 2017-03-08 22:48   
gość_19b18 - Profil gość_19b18
KLM moim zdaniem jest możliwy, jeśli w Gdańsku im wyjdzie.
gość_e083a 2017-03-08 16:00   
gość_e083a - Profil gość_e083a
@wroord: z linii "tradycyjnych" poza LOT-em są Lufthansa oraz SAS. Pytanie czy rotacja do DUS obsługiwana przez Eurowings to jeszcze linie tradycyjne.
Poza tym dostępne są "huby" poprzez LCC (Ryanair) linii Aer Lignus (DUB), TAP Portugal (LIS) oraz Iberia (MAD).

Zatem jaka jeszcze inna linia tradycyjna mogłaby być zainteresowana WRO?
Air France czy KLM bez szans bo są mocno zaangażowane w pobliską PRG.
British Airways szanse minimalne, bo lotów do Londynu jest sporo, choć nie ma do LHR.

Jakieś inne propozycje?
wroord 2017-03-08 15:23   
wroord - Profil wroord
Wszystko jest super ale dalej brakuje choc jeszcze jednej linii tradycyjnej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama