×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków z nagrodą za poprawę jakości


Kraków Airport otrzymał nagrodę ASQ Awards 2016 dla lotniska europejskiego, które w ciągu roku najbardziej podniosło poziom obsługi. Branżowe wyróżnienie jest przyznawane co roku na podstawie wyników ankiet wypełnianych przez pasażerów na lotniskach.


Organizacją przyznającą nagrody jest Międzynarodowa Rada Lotnisk ACI. 

- To zaszczyt dla krakowskiego lotniska znaleźć się w gronie najlepszych lotnisk na świecie, zwycięzców nagrody ASQ Awards 2016. Jest to tym większe wyróżnienie, że otrzymane dzięki uznaniu naszych pasażerów. Rekordowo wysokie oceny przyznane przez pasażerów w programie Airport Service Quality, potwierdzają dostrzeżenie zmian oraz poprawy standardów obsługi w Kraków Airport - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. 

W badaniu ASQ bierze udział 320 lotnisk z całego świata. Ścisłe procedury i zasady przeprowadzenia badań, kontrola jakości i zobowiązanie do bezstronności, zdobyły uznanie w branży lotniczej. Badanie ASQ wyznacza światowe standardy pomiaru satysfakcji pasażerów z jakości usług świadczonych w portach lotniczych. Krakowskie lotnisko przystąpiło do programu w 2007 r., już rok po jego uruchomieniu i do tej pory jest jedynym lotniskiem w Polsce, które bierze w nim udział.

W każdym kwartale przyznawane przez pasażerów oceny były coraz wyższe, co odzwierciedlało kolejne etapy oddawanej pasażerom nowej infrastruktury.

- Przyznana nagroda jest zwieńczeniem zakończonego w ubiegłym roku ważnego etapu modernizacji i rozbudowy lotniska oraz efektem ciągłego podnoszenia poziomu obsługi klienta. To wyróżnienie dla wszystkich pracowników lotniska, które motywuje do podejmowania kolejnych działań zmierzających do rozwijania udogodnień na każdym kroku ścieżki pasażera w Kraków Airport - dodał Włoszek.

Lotnisko w Krakowie w ramach udogodnień dla pasażerów oferuje m.in. aplikację mobilną (jako jedyne lotnisko w Polsce) oraz publiczne telefony umożliwiające darmowe połączenia krajowe. Przy kontroli bezpieczeństwa zamontowano pylon, wyświetlający informację o spodziewanym ruchu w ciągu najbliższych 30 minut. Działa też specjalna ścieżka przejścia przez kontrolę dla osób niepełnosprawnych, kobiet w zaawansowanej ciąży oraz rodzin podróżujących z dziećmi do lat 3.


Krakowskie lotnisko jako jedyne w Polsce oferuje też wybieg dla psów. Wprowadziło także wiele udogodnień z myślą o małych dzieciach.

ASQ to jedyny na świecie program badania pasażerów na lotnisku w dniu ich podróży. Każdego roku, w ramach programu wykonuje się 600 tys. indywidualnych badań w 41 językach w 84 krajach. W ramach programu badane są opinie pasażerów w ramach 34 kluczowych wskaźników m.in. są to dostęp do lotniska, check-in, kontrola bezpieczeństwa, toalety, sklepy i restauracje. Każdy port lotniczy korzysta z identycznej ankiety. Na ich podstawie powstała baza danych branży, która pozwala porównać poszczególne lotniska do innych portów lotniczych na całym świecie. Program ASQ posiada również funkcję, która ułatwia dzielenie się wiedzą i wymianę informacji o najlepszych praktykach pomiędzy operatorami poszczególnych portów lotniczych.

Nagrody ASQ są wręczane tym lotniskom, których klienci przyznali najwyższe oceny w ciągu roku. Poszczególne kategorie ustalono w taki sposób, aby móc nagrodzić osiągnięcia różnej wielkości lotnisk w poszczególnych regionach.

W 2016 r. zwycięzcami ASQ Awards zostały także m.in. lotniska w Soczi (najlepsze lotnisko w Europie), Seulu (najlepsze lotnisko obsługujące ponad 40 mln pasażerów rocznie), Tajpej-Taoyuan (najlepsze lotnisko obsługujące od 25 do 40 mln pasażerów rocznie), Haikou (najlepsze lotnisko obsługujące od 15 do 25 mln pasażerów rocznie), Hyderabadzie i Tianjin (najlepsze lotniska obsługujące od 5 do 15 mln pasażerów) i w Murcii (najlepsze lotnisko regionalne w Europie). Pełne wyniki można sprawdzić na stronie ACI.

fot. Marek Stusgość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie