Amadeus: Aplikacje wkrótce głównym kanałem sprzedaży

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 marca 2017 12:40
1 komentarz
- Aplikacje mobilne już wkrótce będą głównym kanałem sprzedaży. Wszystkie nowe produkty sprzedażowe muszą być dostosowane do tej technologii - przekonuje w rozmowie z Pasażer Pro Lutz Vorneweg z Amadeusa.
Reklama

- Mamy już pierwszych klientów wśród agencji podróży, które w ogóle nie mają stron na komputery stacjonarne, tylko aplikacje mobilne. Ich klienci prawdopodobnie nigdy nie skorzystaliby z komputera stacjonarnego. Naszym zadaniem jest dbanie o to, żeby nasze oprogramowanie było w pełni kompatybilne z systemami mobilnymi. Jestem pewien, że kolejne innowacje będą dotyczyły sprzedaży poprzez ten kanał - mówi w wywiadzie dla Pasażer Pro Lutz Vorneweg, dyrektor regionalny Amadeusa na Europę Środkową, Wschodnią i Południową.

Amadeus, dostawca jednego z wiodących systemów globalnej dystrybucji (GDS - czyli w uproszczeniu systemu rezerwacyjnego, z którego korzystają przewoźnicy i agenci podróży), jest przekonany, że w tych nowych realiach nadal będzie miejsce dla takich spółek.

Według Vornewega przewagą GDS-ów jest możliwość dostarczenia zaawansowanej technologii. Dzięki niej swoje taryfy lepiej prezentuje np. LOT. Do tego firma inwestuje w rozwój analityki big data, co według Vornewega będzie kolejnym ważnym obszarem wzrostu.

- Dostarczamy liniom lotniczym nie tylko dane i przetworzone wyniki ich analizy, ale też aplikacje, dzięki którym przewoźnicy sami mogą analizować dane. Widzimy, że to staje się jednym z fundamentów sukcesu. Technologia musi zostać wykorzystana do tego, by przywrócić personalizację i "ludzkie spojrzenie" na potrzeby i intencje klientów. To ma bardzo konkretny wymiar - lepiej znając potrzeby klientów, jesteśmy w stanie zaoferować im np. lepsze przesiadki. Jeśli wiemy, że biletu szuka ktoś, kto leci z dużą rodziną, to nie będziemy im proponować długich przesiadek - tłumaczy przedstawiciele Amadeusa.

Dodaje, że Polacy należą do najbardziej zaawansowanych cyfrowo narodów w regionie. Dotyczy to zarówno spółek tworzących aplikacje, jak i konsumentów, którzy chętnie z nich korzystają.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b7ff1 2017-03-06 18:21   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
O co chodzi tak naprawdę z tym Amadeusem??? Dla poszukiwacza tanich lotów ma to jakieś znaczenie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama