×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amadeus: Aplikacje wkrótce głównym kanałem sprzedaży


- Aplikacje mobilne już wkrótce będą głównym kanałem sprzedaży. Wszystkie nowe produkty sprzedażowe muszą być dostosowane do tej technologii - przekonuje w rozmowie z Pasażer Pro Lutz Vorneweg z Amadeusa.


Mamy już pierwszych klientów wśród agencji podróży, które w ogóle nie mają stron na komputery stacjonarne, tylko aplikacje mobilne. Ich klienci prawdopodobnie nigdy nie skorzystaliby z komputera stacjonarnego. Naszym zadaniem jest dbanie o to, żeby nasze oprogramowanie było w pełni kompatybilne z systemami mobilnymi. Jestem pewien, że kolejne innowacje będą dotyczyły sprzedaży poprzez ten kanał - mówi w wywiadzie dla Pasażer Pro Lutz Vorneweg, dyrektor regionalny Amadeusa na Europę Środkową, Wschodnią i Południową. 

Amadeus, dostawca jednego z wiodących systemów globalnej dystrybucji (GDS - czyli w uproszczeniu systemu rezerwacyjnego, z którego korzystają przewoźnicy i agenci podróży), jest przekonany, że w tych nowych realiach nadal będzie miejsce dla takich spółek. 

Według Vornewega przewagą GDS-ów jest możliwość dostarczenia zaawansowanej technologii. Dzięki niej swoje taryfy lepiej prezentuje np. LOT. Do tego firma inwestuje w rozwój analityki big data, co według Vornewega będzie kolejnym ważnym obszarem wzrostu.

Dostarczamy liniom lotniczym nie tylko dane i przetworzone wyniki ich analizy, ale też aplikacje, dzięki którym przewoźnicy sami mogą analizować dane. Widzimy, że to staje się jednym z fundamentów sukcesu. Technologia musi zostać wykorzystana do tego, by przywrócić personalizację i "ludzkie spojrzenie" na potrzeby i intencje klientów. To ma bardzo konkretny wymiar - lepiej znając potrzeby klientów, jesteśmy w stanie zaoferować im np. lepsze przesiadki. Jeśli wiemy, że biletu szuka ktoś, kto leci z dużą rodziną, to nie będziemy im proponować długich przesiadek - tłumaczy przedstawiciele Amadeusa.

Dodaje, że Polacy należą do najbardziej zaawansowanych cyfrowo narodów w regionie. Dotyczy to zarówno spółek tworzących aplikacje, jak i konsumentów, którzy chętnie z nich korzystają.  gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie