×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bangkok Airways ma nowy certyfikat w Tajlandii


Prywatne linie Bangkok Airways zostały pierwszym przewoźnikiem, który uzyskał nowy certyfikat operatora lotniczego (AOC) zgodny ze zaktualizowanymi wymogami Tajskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego (CAAT).

W wyniku negatywnego wyniku audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego przez Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w 2015 r. wszyscy tajscy przewoźnicy lotniczy muszą na nowo uzyskać certyfikaty AOC. Mają na to czas do końca tego roku - w innym przypadku stracą prawo do wykonywania połączeń. 

Bangkok Airways, prywatne linie lotnicze z bazą na lotnisku Suvarnabhumi w stolicy Tajlandii, zostały zakwalifikowane do grupy dziewięciu najlepszych linii, które mają uzyskać certyfikat w pierwszej kolejności. Należą do niej także spółki Thai Airways, Thai AirAsia, Nok Air, NokScoot, K-Mile Air, Thai Smile, Thai AirAsia X i Orient Thai Airlines. Audyty mogą jeszcze trochę potrwać z uwagi na wielkość tych linii. Powinny jednak zakończyć się do czerwca 2017 r.

Linie Bangkok Airways poinformowały, że po zakończeniu procesu recertyfikacji skupią się na rozwoju działalności w 2017 r. Zamierzają m.in. rozszerzyć katalog umów code-share. Linia ma jednak problemy prawne - niedawno okazało się, że należące do niej lotnisko na turystycznej wyspie Koh Samui zostało zbudowane z naruszeniem prawa własności gruntów. 

Do czasu zakończenia przeglądu certyfikatów AOC krajowych operatorów władze lotnicze Tajlandii wstrzymały wydawanie dokumentów nowym przewoźników. To uniemożliwiło spółce Small Planet Airlines uzyskanie tajskiego AOC - możliwość lotów z tego kraju miała być dla polsko-litewskiej linii czarterowej sposobem na zmniejszenie negatywnych skutków sezonowości w tym segmencie biznesu lotniczego. W zamian Small Planet Airlines latają m.in. w Kambodży. 

gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie