Prawdopodobna baza Ryanaira w Poznaniu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
03 marca 2017 12:30
18 komentarzy
Z analizy rozkładu lotów Ryanaira z Poznania wynika, iż może tam zostać otwarta kolejna baza tego przewoźnika w Polsce. Od listopada br. w wybrane dni lot do Londynu-Stansted będzie bowiem startował z Ławicy o 7 rano.
Reklama

Jako pierwszy na trop wpadł portal Latamy z Poznania. Dodatkowo, Radio Merkury powołując się na swoje źródła twierdzi, że oficjalne ogłoszenie nastąpić ma w przyszłym tygodniu. Medium to spekuluje także, że po uruchomieniu bazy Ryanair może uruchomić lub przywrócić rejsy do Madrytu, Malagi i Amsterdamu.

Dostępne w systemie rezerwacyjnym Ryanaira godziny lotów wskazują, że przewoźnik wciąż dopracowuje rozkład. Loty poranne do stolicy Wielkiej Brytanii miałyby być realizowane we środy i soboty, w pozostałe dni - bez zmian. W niektórych datach wyświetla się ponadto drugi rejs dziennie, ale bez możliwości rezerwacji.

Ryanair ma obecnie bazy w Polsce w Modlinie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Prezes linii Michael O'Leary zapowiadał, że w 2017 r. możliwe są nawet dwie kolejne bazy w Polsce, co jest efektem m.in. ograniczenia rozwoju w Wielkiej Brytanii po decyzji o Brexicie oraz szybkiego rozwoju floty przewoźnika. W rozmowie z Pasazer.com Juliusz Komorek, członek zarządu linii ds. regulacyjnych i prawnych, zapowiedział, że ewentualne decyzje zostaną ogłoszone do połowy marca.

Irlandzka linia lata obecnie z Poznania do dziewięciu miast. Linia już zapowiedziała uruchomienie od sezonu zimowego połączeń z Wielkopolski do Ejlatu i Tel Awiwu w Izraelu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_505ce 2017-03-06 12:35   
gość_505ce - Profil gość_505ce
Wspaniała informacja. Malaga przede wszystkim. Costa del Sol jest mega mega pięknym wybrzeżem... oby chociaż 2z w tygodniu były loty by można na weekend wyskoczyć :)
gość_f95d5 2017-03-06 12:15   
gość_f95d5 - Profil gość_f95d5
Pod koniec zeszłego roku Ryanair szukał pracowników w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku. Szukał także w Lublinie i Poznaniu. Teraz wykluła się baza w POZ, ciekawe gdzie następna hehe
gość_964cc 2017-03-06 11:04   
gość_964cc - Profil gość_964cc
Jupi! POZ dostanie Madryt ;) Drugi samolot na wiosnę będzie jak nic ! :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama