×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleciał do Babimostu


LOT zainaugurował bezpośrednie rejsy między Warszawą a Zieloną Górą. Połączenie jest obsługiwane pięć razy w tygodniu 78-miejscowymi samolotami bombardier Q400.


Dzięki ofercie LOT-u pasażerowie z województwa lubuskiego mogą na jednym bilecie dotrzeć do Amsterdamu, Paryża, Pragi i innych ponad 65 miast w Europie i na świecie.

Rejsy z Warszawy do Zielonej Góry startują w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o 22:35, by wylądować na lotnisku Zielona Góra Babimost o 23:35. Połączenie z Zielonej Góry do Warszawy jest realizowane w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o 5:45, by wylądować w Warszawie o godzinie 6:50. Rejs między Zieloną Górą a Warszawą trwa tylko godzinę, a czas przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie na dalsze rejsy w większości kierunków europejskich wynosi niespełna 50 minut. 

Taka oferta połączeń z Zielonej Góry to prawdziwa rewolucja. Do tej pory pasażerowie podróżujący z województwa lubuskiego mogli drogą lotniczą dotrzeć tylko do Warszawy. Dziś mają do dyspozycji kilkadziesiąt innych miast. Wczesnoporanne wyloty z Zielonej Góry i późnowieczorne powroty sprawiają, że podróż do Paryża, Pragi, Londynu czy Amsterdamu można odbyć w ciągu zaledwie jednego dnia, bez noclegu. Jesteśmy pewni, że taka propozycja spodoba się mieszkańcom Zielonej Góry i okolic - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Do niedawna połączenie między Babimostem a Warszawą obsługiwał Sprint Air 34-miejscowymi saabami 340. W 2015 r. za rok lotów linia otrzymała od samorządu 7,4 mln zł. LOT za 22-miesięczny kontrakt na obsługę połączeń zainkasuje 12,1 mln zł. W zamian przewoźnik będzie musiał m.in. umieścić logotyp województwa na dwóch samolotach. 

To połączenie gwarantuje nam dostęp do przesiadek w Warszawie na cały świat. Możemy już w Babimoście nadać bagaż, który razem z nami wyląduje w Paryżu, Mediolanie, na Białorusi, a także polecieć do USA, Japonii czy Korei Południowej. Mam nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z tego połączenia. Oczywiście będzie potrzebna duża promocja. Mamy już pełną infrastrukturę. Pełne wyposażenie na lotnisku. Możemy więc pomyśleć o tym, żeby w połowie roku uruchomić połączenie międzynarodowe bezpośrednio z Babimostu - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Rejsy z Zielonej Góry to kolejne 14 połączenie LOT-u z lotniska regionalnego. W sumie polski przewoźnik oferuje już loty z dziewięciu polskich lotnisk zarówno do swojego hubu w Warszawie; linia realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Krakowem, Gdańskiem, Rzeszowem, Katowicami, Wrocławiem i Poznaniem. Ma w ofercie także bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska oraz wkrótce uruchomi bezpośrednie połączenia z Krakowa do Chicago oraz Wrocławia, Lublina, Poznania i Gdańska do Tel Awiwu. 

- LOT konsekwentnie realizuje swoją strategię, która obok budowy silnego hubu w Warszawie, zakłada w miarę możliwości korzystanie ze wszystkich okazji jakie daje rynek. Nasz rozwój w regionach jest najlepszym dowodem na nasze uznanie dla rozwijającego się ruchu pasażerskiego z lotnisk regionalnych. Połączenie z Zielonej Góry spełnia obie funkcje: z jednej strony to wzmocnienie węzła przesiadkowego, z drugiej strony jest to ważne połączenie krajowe typu point-to-point - dodaje Rafał Milczarski.
gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie