LOT poleciał do Babimostu

3 marca 2017 11:00
13 komentarzy
LOT zainaugurował bezpośrednie rejsy między Warszawą a Zieloną Górą. Połączenie jest obsługiwane pięć razy w tygodniu 78-miejscowymi samolotami bombardier Q400.
Reklama

Dzięki ofercie LOT-u pasażerowie z województwa lubuskiego mogą na jednym bilecie dotrzeć do Amsterdamu, Paryża, Pragi i innych ponad 65 miast w Europie i na świecie.

Rejsy z Warszawy do Zielonej Góry startują w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o 22:35, by wylądować na lotnisku Zielona Góra Babimost o 23:35. Połączenie z Zielonej Góry do Warszawy jest realizowane w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o 5:45, by wylądować w Warszawie o godzinie 6:50. Rejs między Zieloną Górą a Warszawą trwa tylko godzinę, a czas przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie na dalsze rejsy w większości kierunków europejskich wynosi niespełna 50 minut.

- Taka oferta połączeń z Zielonej Góry to prawdziwa rewolucja. Do tej pory pasażerowie podróżujący z województwa lubuskiego mogli drogą lotniczą dotrzeć tylko do Warszawy. Dziś mają do dyspozycji kilkadziesiąt innych miast. Wczesnoporanne wyloty z Zielonej Góry i późnowieczorne powroty sprawiają, że podróż do Paryża, Pragi, Londynu czy Amsterdamu można odbyć w ciągu zaledwie jednego dnia, bez noclegu. Jesteśmy pewni, że taka propozycja spodoba się mieszkańcom Zielonej Góry i okolic - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Do niedawna połączenie między Babimostem a Warszawą obsługiwał Sprint Air 34-miejscowymi saabami 340. W 2015 r. za rok lotów linia otrzymała od samorządu 7,4 mln zł. LOT za 22-miesięczny kontrakt na obsługę połączeń zainkasuje 12,1 mln zł. W zamian przewoźnik będzie musiał m.in. umieścić logotyp województwa na dwóch samolotach.

- To połączenie gwarantuje nam dostęp do przesiadek w Warszawie na cały świat. Możemy już w Babimoście nadać bagaż, który razem z nami wyląduje w Paryżu, Mediolanie, na Białorusi, a także polecieć do USA, Japonii czy Korei Południowej. Mam nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z tego połączenia. Oczywiście będzie potrzebna duża promocja. Mamy już pełną infrastrukturę. Pełne wyposażenie na lotnisku. Możemy więc pomyśleć o tym, żeby w połowie roku uruchomić połączenie międzynarodowe bezpośrednio z Babimostu - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Rejsy z Zielonej Góry to kolejne 14 połączenie LOT-u z lotniska regionalnego. W sumie polski przewoźnik oferuje już loty z dziewięciu polskich lotnisk zarówno do swojego hubu w Warszawie; linia realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Krakowem, Gdańskiem, Rzeszowem, Katowicami, Wrocławiem i Poznaniem. Ma w ofercie także bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska oraz wkrótce uruchomi bezpośrednie połączenia z Krakowa do Chicago oraz Wrocławia, Lublina, Poznania i Gdańska do Tel Awiwu.

- LOT konsekwentnie realizuje swoją strategię, która obok budowy silnego hubu w Warszawie, zakłada w miarę możliwości korzystanie ze wszystkich okazji jakie daje rynek. Nasz rozwój w regionach jest najlepszym dowodem na nasze uznanie dla rozwijającego się ruchu pasażerskiego z lotnisk regionalnych. Połączenie z Zielonej Góry spełnia obie funkcje: z jednej strony to wzmocnienie węzła przesiadkowego, z drugiej strony jest to ważne połączenie krajowe typu point-to-point - dodaje Rafał Milczarski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f3139 2017-03-08 18:51   
gość_f3139 - Profil gość_f3139
Lecieliśmy z żoną w sobotę 4 marca do Warszawy i wracaliśmy do Babimostu w niedzielę 5 marca. Podczas obu lotów na pokładzie było po około 15 pasażerów, zatem mówiąc delikatnie szał to nie jest. Jak to wygląda w dni robocze nie wiem. Z niecierpliwością będę czekał na wyniki Babimostu za marzec. Pozdrawiam.
jjemiolo 2017-03-06 18:40   
jjemiolo - Profil jjemiolo
do piotra i dwoch innych kolegow: zgoda ze zbyt szczatkowo zakonczylem moj ostatni post. Nie mialem na mysli RDO czy WMI ale pozostale istniejace lotniska, wliczajac LCJ. Conajmniej jedna para wieczorna z WAW, ranna do WAW do/z LUZ, BZG, SZY jak tez LCJ mialaby sens z handlowego punktu widzenia, czyli powiazanie tych miast z siatka LO, zwlaszcza w odbsludze ruchu sluzbowego. Tylko dla rozwiniecia wezla, bo oczywiscie ruch PtoP nie ma szans konkurowac z transportem naziemnym. Nie znaczy ze taki rozklad zapewnilby pelne pokrycie kosztow ale pozwolilby na czesciowe przynajmniej przejecie ruchu ktory obecnie idzie na JP z LCJ, LH z BZG czy pojdzie na BM z LUZ. Sugestia wlaczenia LCJ na pewno wywola najwiecej oburzenia ale moim zdaniem sa conajmniej trzy argumenty za tym. Po pierwse Lodz jest wieksza niz wszystkie pozostale rozwazane miasta, 2. lotnisko jest w miescie, a nie jak SZY, IEG czy SZZ daleko; 3. Lodz ma spora liczbe obcych firm ktorych pracownicy sa bardziej podatni na latanie, w tym podroze powrotne tego samego dnia. Tym samym conajmniej ranny lot do WAW dalby szanse tranzytu na cala praktycznie Europe przy koniecznosci dojazdu tylko na Lublinek a nie ponad godzinny do Okecia. Tak samo z powrotem prawie do domu wieczorem. Ten model funkcjonuje gdzie indziej, moze wiec i u na. W koncu wszyscy z nas w moim wieku pamietaja jak to bylo kiedys. Tymczasem Polska jest juz wcale ucywilizowana i czas myslec w tych kategoriach. Na dodatek, kazdy kto troche sie orientuje w temacie wie ze waznym czynnikiem rozwoju lotniska jest jakosc oferty. Korzystne podlaczenie do wezla LO w WAW przyczyniloby sie do podniesienia sklonnosci do korzystania z transportu lotniczego, co na dluzsza mete byloby pozytywne dla wszystkich lotnisk. To nie jest demagogia i mozna to sprawdzic na innych podworkach. Ja jestem optymista i sadze ze nasze mozna z nimi porownywac.
gość_421cf 2017-03-06 12:41   
gość_421cf - Profil gość_421cf
do jjemiolo. Potwierdzam, to jest demagogia ponieważ LOT odtrąbił to jak jakiś wielki sukces rynkowy. A tymczasem jest to usługa dotowana "Promocja Województwa Lubuskiego poprzez przewoźnika lotniczego" i wygryzł cenowo bardzo groźnego konkurenta SprintAir. Jak nie było dopłat to jakoś LOT się nie kwapił do budowy siatki w ZielG. Jak tu przedmówcy wskazali, jeżeli ZG to taki dobry biznes to dlaczego LOT nie działa agresywniej w innych krajowych lotniskach? Może kolega przypomni sobie Szczecin, gdzie jak byłem parę lat temu to była 1 operacja na dzień i nie odśnieżali w zimie pasa bo nikt nie latał. Może się mylę, ale LCC rozkręcili Szczecin a nie LOT. Rozumiem, że ZielG to znacznie lepszy biznes od Szczecina :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy