Będą zmiany cen biletów w Tajlandii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 marca 2017 07:00
2 komentarze
Tajska Administracja Lotnictwa Cywilnego (CAAT) analizuje obecne przepisy dotyczące cen biletów na połączenia lotnicze. W połowie roku zostaną ogłoszone zmiany, które mogą oznaczać obniżenie cen na połączenia linii niskokosztowych.
Reklama

W Tajlandii obowiązuje obecnie prawo, które ustala maksymalną cenę biletu lotniczego na 13 bahtów (ok. 1,5 zł) za kilometr. Prawo to pochodzi z 2010 r., obowiązuje wszystkich przewoźników i według CAAT wymaga rewizji. Od tego czasu rozwinęła się oferta przewoźników niskokosztowych, zmieniły się też ceny paliwa.

CAAT do połowy roku przygotuje nowe wytyczne, które mają wprowadzić rozróżnienie maksymalnej ceny w zależności od rodzaju przewoźnika i oferowanych przez niego w ramach biletu usług. Linie niskokosztowe, takie jak Thai AirAsia czy Nok Air, które nie oferują darmowego przewozu bagażu rejestrowanego, mogą zostać objęte niższym limitem ceny.

Administracja na razie nie sprecyzowała, czy będzie to oznaczać podniesienie progu dla przewoźników typu full service, którzy oferują za w cenie biletu przewóz bagażu i posiłek, takich jak Thai Airways, Bangkok Airways czy Thai Lion Air.

Równocześnie władze Tajlandii bronią decyzji o podniesieniu cła na paliwo lotnicze, co według przewoźników oznacza wzrost kosztów o ok. 150 bahtów (ok. 17 zł) na pasażera na przeciętnym połączeniu regionalnym.
Reklama

Ostatnie komentarze

pilifabyr 2017-03-04 11:18   
pilifabyr - Profil pilifabyr
NokAir akurat ma bagaż rejestrowany za darmo w każdej taryfie.
marcowy 2017-03-03 08:24   
marcowy - Profil marcowy
Nie bardzo rozumiem ten akrtykuł. jeżeli obowiązuje maksymalna cena to co przeszkadza sprzedać bilet taniej ??? Sam nie dawno kupiłem bilety na trasie Bangkok - Czang Mai ( 800 km ) za 80 zł. Poza tym akurat Thai Smile np ma w cenie bagaż rejestrowy 15 kg
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama