×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będą zmiany cen biletów w Tajlandii


Tajska Administracja Lotnictwa Cywilnego (CAAT) analizuje obecne przepisy dotyczące cen biletów na połączenia lotnicze. W połowie roku zostaną ogłoszone zmiany, które mogą oznaczać obniżenie cen na połączenia linii niskokosztowych.


W Tajlandii obowiązuje obecnie prawo, które ustala maksymalną cenę biletu lotniczego na 13 bahtów (ok. 1,5 zł) za kilometr. Prawo to pochodzi z 2010 r., obowiązuje wszystkich przewoźników i według CAAT wymaga rewizji. Od tego czasu rozwinęła się oferta przewoźników niskokosztowych, zmieniły się też ceny paliwa. 

CAAT do połowy roku przygotuje nowe wytyczne, które mają wprowadzić rozróżnienie maksymalnej ceny w zależności od rodzaju przewoźnika i oferowanych przez niego w ramach biletu usług. Linie niskokosztowe, takie jak Thai AirAsia czy Nok Air, które nie oferują darmowego przewozu bagażu rejestrowanego, mogą zostać objęte niższym limitem ceny. 

Administracja na razie nie sprecyzowała, czy będzie to oznaczać podniesienie progu dla przewoźników typu full service, którzy oferują za w cenie biletu przewóz bagażu i posiłek, takich jak Thai Airways, Bangkok Airways czy Thai Lion Air. 

Równocześnie władze Tajlandii bronią decyzji o podniesieniu cła na paliwo lotnicze, co według przewoźników oznacza wzrost kosztów o ok. 150 bahtów (ok. 17 zł) na pasażera na przeciętnym połączeniu regionalnym. gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie