Korean i Delta planują joint-venture

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
2 marca 2017 11:40
Linie lotnicze Korean Air oraz Delta Airlines prowadzą rozmowy na temat zawiązania umowy join-venture - donosi Bloomberg.
Reklama
Obaj przewoźnicy należą do sojuszu SkyTeam i związani są ze sobą umową code-share, której obowiązywanie rozszerzone zostało we wrześniu ubiegłego roku. Ogółem umowa code-share pomiędzy liniami lotniczymi obowiązuje na trasach do 142 kierunków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Brazylii oraz na trasach do 33 kierunków w Korei, Japonii, Singapurze i na Tajwanie. Przy okazji wrześniowego rozszerzenia wachlarza umowy prezes Delta Airlines, Ed Bastian, zasugerował, że porozumienie to może doprowadzić do bliższego partnerstwa.


Informacje o tym, że obie linie planują zawarcie umowy joint-venture potwierdził w tym tygodniu w Seulu Walter Cho, prezes Korean Air. Jak poinformował, szczegóły porozumienia zostaną wkrótce podane do wiadomości.

Nowe porozumienie umocniłoby obu przewoźników na trasach nad Pacyfikiem, gdzie Delta i Korean Air muszą się zmagać z rosnącą konkurencją szczególnie ze strony przewoźników z Chin, ale także z Japonii.

Amerykański Departament Handlu przewiduje, że liczba odwiedzających USA w latach 2016-2021 Koreańczyków wzrośnie o 43 proc., z kolei sama Korea Południowa przygotowuje się do organizacji zimowych igrzyskych olimpijskich w 2018 r., co wpłynie na wzrost liczby turystów odwiedzających ten kraj.


fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy