×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean i Delta planują joint-venture


Linie lotnicze Korean Air oraz Delta Airlines prowadzą rozmowy na temat zawiązania umowy join-venture - donosi Bloomberg.


Obaj przewoźnicy należą do sojuszu SkyTeam i związani są ze sobą umową code-share, której obowiązywanie rozszerzone zostało we wrześniu ubiegłego roku. Ogółem umowa code-share pomiędzy liniami lotniczymi obowiązuje na trasach do 142 kierunków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Brazylii oraz na trasach do 33 kierunków w Korei, Japonii, Singapurze i na Tajwanie. Przy okazji wrześniowego rozszerzenia wachlarza umowy prezes Delta Airlines, Ed Bastian, zasugerował, że porozumienie to może doprowadzić do bliższego partnerstwa. 


Informacje o tym, że obie linie planują zawarcie umowy joint-venture potwierdził w tym tygodniu w Seulu Walter Cho, prezes Korean Air. Jak poinformował, szczegóły porozumienia zostaną wkrótce podane do wiadomości. 

Nowe porozumienie umocniłoby obu przewoźników na trasach nad Pacyfikiem, gdzie Delta i Korean Air muszą się zmagać z rosnącą konkurencją szczególnie ze strony przewoźników z Chin, ale także z Japonii

Amerykański Departament Handlu przewiduje, że liczba odwiedzających USA w latach 2016-2021 Koreańczyków wzrośnie o 43 proc., z kolei sama Korea Południowa przygotowuje się do organizacji zimowych igrzyskych olimpijskich w 2018 r., co wpłynie na wzrost liczby turystów odwiedzających ten kraj. 


fot. Tomasz Śniedziewski


Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie