Asiana wprowadzi klasę ekonomiczną premium

2 marca 2017 07:40
2 komentarze
Linie Asiana Airlines ogłosiły wprowadzenie klasy ekonomicznej premium, która zadebiutuje w samolotach airbus A350-900 zamówionych przez przewoźnika.
Reklama
Nowa klasa nazywać się będzie "Economy Smartium" i zaoferuje pasażerom od 7 do 10 cm więcej przestrzeni od fotela poprzedzającego, jak również wejście na pokład w pierwszej kolejności oraz wstęp do saloników biznesowych na trasach dalekodystansowych. Jak zapowiada koreański przewoźnik, dopłaty do klasy "Economy Smartium" w porównaniu do standardowej klasy ekonomicznej będą wynosiły od 30 do 150 dolarów, w zależności od trasy.

Wprowadzenie nowej klasy ekonomicznej oznacza, że linie Asiana Airlines będą oferowały łącznie aż pięć klas podróży: klasę ekonomiczną, klasę ekonomiczną premium, klasę biznes, wprowadzoną w 2010 roku klasę “Biznes Smartium”, która pozycjonowana jest pomiędzy klasą biznes i klasą pierwszą, oraz pierwszą klasę. Przewoźnik będzie jednak stopniowo odchodził od oferowania miejsc w pierwszej klasie. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy linii, cytowany przez “The Korea Herald”, jest to odpowiedź na trendy światowe, zgodnie z którymi wraz z poprawą komfortu klasy biznes znika zapotrzebowanie na pierwszą klasę.

Pierwsza klasa nie będzie oferowana w airbusach A350 przewoźnika. Maszyny zostaną skonfigurowane w 28 foteli "Business Smartium", 36 "Economy Smartium", oraz 247 foteli w klasie ekonomicznej.

Nowe airbusy A350 zadebiutują w siatce przewoźnika 15 maja tego roku na trasach do Osaki i Manili, po czym w drugiej połowie tego roku skierowane zostaną na trasy dalekodystansowe do Londynu oraz San Francisco. W tym roku przewoźnik odbierze cztery airbusy A350. Łącznie do 2025 roku linie Asiana Airlines odbiorą 30 samolotów tego typu.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

gość_95e0e 2017-03-02 09:36   
gość_95e0e - Profil gość_95e0e
Afaik Asiana nie wprowadzi nowych foteli, tylko doda więcej miejsca na nogi w standardowych siedzeniach economy - cos a la Main Cabin Extra w AA czy Economy Plus w UA. 150 dolcow za takie cos plus wstep do poczekalni to rozsadna cena.
krzysiekl 2017-03-02 08:49   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie jestem zwolennikiem ekonomicznej premium (bo często koszty są takie że za podobna cenę można mieć w jedną stronę klasę biznes, powrót w ekonomicznej; a warunki wcale nie takie lepsze).
tutaj jednak dorzucono bezpłatne wejście do saloników na lotniskach a maksymalna dopłata ma być 150 dolarów więc może mieć to jakiś sens.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy