×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Asiana wprowadzi klasę ekonomiczną premium


Linie Asiana Airlines ogłosiły wprowadzenie klasy ekonomicznej premium, która zadebiutuje w samolotach airbus A350-900 zamówionych przez przewoźnika.


Nowa klasa nazywać się będzie "Economy Smartium" i zaoferuje pasażerom od 7 do 10 cm więcej przestrzeni od fotela poprzedzającego, jak również wejście na pokład w pierwszej kolejności oraz wstęp do saloników biznesowych na trasach dalekodystansowych. Jak zapowiada koreański przewoźnik, dopłaty do klasy "Economy Smartium" w porównaniu do standardowej klasy ekonomicznej będą wynosiły od 30 do 150 dolarów, w zależności od trasy. 

Wprowadzenie nowej klasy ekonomicznej oznacza, że linie Asiana Airlines będą oferowały łącznie aż pięć klas podróży: klasę ekonomiczną, klasę ekonomiczną premium, klasę biznes, wprowadzoną w 2010 roku klasę “Biznes Smartium”, która pozycjonowana jest pomiędzy klasą biznes i klasą pierwszą, oraz pierwszą klasę. Przewoźnik będzie jednak stopniowo odchodził od oferowania miejsc w pierwszej klasie. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy linii, cytowany przez “The Korea Herald”, jest to odpowiedź na trendy światowe, zgodnie z którymi wraz z poprawą komfortu klasy biznes znika zapotrzebowanie na pierwszą klasę.

Pierwsza klasa nie będzie oferowana w airbusach A350 przewoźnika. Maszyny zostaną skonfigurowane w 28 foteli "Business Smartium", 36 "Economy Smartium", oraz 247 foteli w klasie ekonomicznej.

Nowe airbusy A350 zadebiutują w siatce przewoźnika 15 maja tego roku na trasach do Osaki i Manili, po czym w drugiej połowie tego roku skierowane zostaną na trasy dalekodystansowe do Londynu oraz San Francisco. W tym roku przewoźnik odbierze cztery airbusy A350. Łącznie do 2025 roku linie Asiana Airlines odbiorą 30 samolotów tego typu. 

fot. Airbus
gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie