Nowy salonik biznesowy w Kopenhadze

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
02 marca 2017 08:00
1 marca otwarty został szósty salonik biznesowy na lotnisku w Kopenhadze, Eventyr Lounge.
Reklama

Nowy salonik Eventyr Lounge mieści się w strefie C kopenhaskiego lotniska, za strefą kontroli paszportowej. Łączna powierzchnia nowego obiektu wynosi 850 m kw., i jak zapowiada jego operator, firma Menzies Aviation, miejsce przeznaczone jest zarówno dla podróżnych szukających miejsca do pracy jak i dla osób chcących się zrelaksować.

W Eventyr Lounge znajduje się 200 miejsc do siedzenia, szereg gniazdek z elektrycznością do ładowania laptopów i innych urządzeń przenośnych, iPady do wydrukowania kart pokładowych, bar oraz prysznice.

- Naszą ambicją jest zaproponować najszerszą ofertę dań najwyższej jakości spośród wszystkich saloników biznesowych na kopenhaskim lotnisku. Mamy także nowy pomysł powstały z myślą o miłośnikach win: “Vinotek” z doskonałą selekcją - powiedział Jakob Bo Andersen, station manager Menzies Aviation w Kopenhadze.

Zgodnie z polityką portu lotniczego w Kopenhadze, wstęp do saloników biznesowych na lotnisku nie jest ograniczony wyłącznie do pasażerów klas premium - do saloniku Eventyr Lounge, położonego w pobliżu bramki C26 może wejść każdy pasażer, który wykupi kartę wstępu za 250 koron (ok. 145 zł).

W tej chwili Menzies Aviation posiada umowę na świadczenie usługi saloniku biznesowego wybranym pasażerom British Airways i rozmawia z innymi przewoźnikami na temat zaoferowania im podobnych usług.

Jak informuje port lotniczy w Kopenhadze, z lotniskowych saloników biznesowych korzysta codziennie około 5 tys. osób, jedna trzecia spośród nich to pasażerowie podróżujący w celach innych niż biznesowe. Około 50 proc. gości saloników korzysta z nich na podstawie biletów lotniczych.

fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama