×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy styczeń w Dubaju


W styczniu port lotniczy w Dubaju obsłużył ponad 8 mln pasażerów, co stanowi rekordowy wynik bliskowschodniego hubu. Najszybciej rósł ruch do Europy Wschodniej.


W styczniu 2017 r. port lotniczy w Dubaju obsłużył o 9,7 proc. więcej pasażerów niż w styczniu 2016 r. Jak informują władze lotniska, na rekordowy styczniowy wynik wpłynął okres świąteczny oraz coroczny festiwal zakupów w Dubaju. 

- Jest to pomyślny start do, bez wątpienia, kolejnego rekordowego roku dla DXB. Wzrastająca liczba pasażerów napędzi postępujące starania, by poprawić lotniskową sieć Wi-Fi, ofertę gastronomiczną i handlową jak i inne usługi - powiedział Paul Griffiths, prezes Dubai Airports. 

W styczniu najmocniej, o 32,5 proc., wzrósł ruch pasażerów z i do krajów Europy Wschodniej. Wzrastał także ruch pasażerów na trasach do Azji (o 26,4 proc.), Ameryki Południowej (o 18,6 proc.), Azji Południowo-Wschodniej i Australii (o 15,8 proc.). Najliczniejszą narodowościowo grupę pasażerów stanowili podróżni z Indii (1,88 mln). 

Najpopularniejszymi trasami pod względem ilości pasażerów były połączenia do Londynu (339 tys. pasażerów), Dohy (283 tys. pasażerów), Kuwejtu (229 tys. pasażerów) oraz Bombaju (223 tys. pasażerów).


fot. Dubai Airport
gość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie