×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Certyfikat dla A321neo z silinikiem LEAP


Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Federalne Administracja Lotnictwa (FAA) wydały certyfikat typu dla modelu airbus A321neo napędzanego silnikami CFM International LEAP-1A.


To już czwarty wariant z rodziny A320neo, który uzyskał certyfikację EASA i FAA. Wcześniej odpowiednie dopuszczenia zdobyły modele A320neo napędzane silnikami LEAP-1A oraz Pratt & Whitney PW1100G oraz A321neo z silnikami PW1100G.

Airbus podkreślił w komunikacie prasowym, że przed uzyskaniem certyfikacji model A321neo z silnikami LEAP-1A odbył 160 lotów testowych, które łącznie trwały ok. 400 godzin. 

Producent na razie nie ogłosił, kiedy nastąpi pierwsza dostawa modelu A321neo. Nie wiadomo też, kto będzie pierwszym odbiorcą modelu w obydwu wariantach silnikowych.

Silniki LEAP-1A weszły już do służby komercyjnej w zeszłym roku - model A320neo z takim napędem odebrały linie Pegasus Airlines

Firma CFM International to joint-venture GE i Safrana. Silniki z rodziny LEAP będą też zastosowane w samolotach boeing 737 MAX oraz chińskich COMAC C919.gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie