×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Zaglądamy do środka A380


W lutym na Lotnisku Chopina gościł największy pasażerski samolot świata airbus A380 linii Emirates. Jednorazowy przylot tego samolotu był związany z czwartą rocznicą uruchomienia połączenia Warszawa-Dubaj. Z tej okazji zajrzeliśmy do środka tego giganta.Airbusy A380 w linii Emirates latają w trzech różnych konfiguracjach pokładu. Część maszyn ma trzy klasy podróży i mieści 489 osób (o największym zasięgu), inne mają trzy klasy i mieszczą 517 osób, a pozostałe - dwie klasy i 615 foteli. Superjumbo, którzy przyleciał do Warszawy był skonfigurowany w opcji trzech klas, zabierając na pokład 517 osób.

Klasa ekonomiczna

Tak prezentuje się klasa ekonomiczna w największym pasażerskim samolocie świata. Układ foteli to 3-4-3. W tej klasie mieści się 427 pasażerów. 

Do dyspozycji pasażerów jest system rozrywki pokładowej, słuchawki, poduszka, koc oraz kosmetyczka, w której znajduje się szczoteczka, pasta do zębów i mały ręczniczek. Gniazdka elektryczne mają możliwość ładowania urządzeń normalnie lub poprzez USB. Posiłki można wybrać spośród pozycji w karcie.

W tej konfiguracji klasa ekonomiczna zajmuje cały dolny pokład A380. Fotele są oddalone o siebie o 81-86 cm w zależności od rzędu i mają szerokość 18 cali (45,7 cm). 

Klasa biznes

Górny pokład mieści klasę pierwszą i biznes. W jego tylnej części znajduje się salonik pokładowy dostępny dla pasażerów tych dwóch klas. Mogą oni tutaj swobodnie porozmawiać przy lampce szampana, drinku czy kawie. Dostępne są także przekąski. W saloniku można przysiąść na jednej z kanap, do dyspozycji pasażerów jest także 55-calowy telewizor LED.

Przed barem zaczyna się klasa biznes. Mieści ona 76 pasażerów. Układ foteli to 1-2-1. Każdy z pasażerów klasy biznes ma do dyspozycji swój własny minibar oraz zestaw kosmetyków. 

Fotele rozkładają się do pozycji całkowicie płaskiej. Są oddalone od siebie o 122 cm i w pozycji siedzącej mają szerokość 18,5 cala (47 cm), a po rozłożeniu stają się łóżkiem o długości 200 cm. Tutaj również dostępna jest rozrywka pokładowa, ale pasażerowie mają do dyspozycji również złącze HDMI, dzięki któremu mogą przesyłać na ekran swoje multimedia. Posiłki są serwowane a'la carte na porcelanowej zastawie.

Klasa pierwsza

Najwyższy poziom podróżowania oferuje klasa pierwsza. Układ siedzeń w niej to również 1-2-1. Znajduje się tutaj 14 prywatnych kabin, w których pasażerowie mają do dyspozycji również minibar, jeszcze większy ekran systemu rozrywki indywidualnej. Pasażerowie mają w kabinach także lusterko z toaletką oraz kosmetyczkę z zestawem kosmetyków Bvlgari. Indywidualne słuchawki dla każdego pasażera są przygotowane w specjalnym etui. 

Podczas nocnych lotów pasażerowie otrzymują piżamę, koc, kapcie, maskę na oczy oraz pokrowiec na te gadżety. W tej klasie również posiłki serwowane są a'la carte na porcelanowej zastawie. Każda suita jest zamykana, tworząc prywatną przestrzeń dla każdego z pasażerów.

Shower spa

Wyjątkową ofertą na pokładzie A380 w barwach linii Emirates jest shower spa, czyli pokładowa łazienka z prysznicem dla pasażerów klasy pierwszej.

W tych łazienkach pasażerowie znajdą prysznic, ręczniki oraz zestaw kosmetyków. W trakcie lotu każdy z pasażerów pierwszej klasy może skorzystać z trzydziestominutowej kąpieli.

fot. Jakub Bujnik
gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie