Rekordowe wzrosty obrotów handlowych na Heathrow

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
02 marca 2017 09:00
O 7,7 proc. wzrosły obroty handlowe na londyńskim lotnisku Heathrow w 2016 r., co stanowi najlepszy wynik w ostatnich latach. Łącznie w 2016 roku obroty handlowe portu lotniczego wzrosły o 612 mln funtów i łącznie wyniosły 2,8 mld funtów.
Reklama

Za tak dobre wyniki odpowiada wzrost liczby pasażerów obsługiwanych przez port lotniczy oraz postępująca od połowy ubiegłego roku deprecjacja funta brytyjskiego, która zachęcała odwiedzających sklepy w strefie duty free oraz tax free do większych zakupów.

Rozwój placówek handlowych oferujących luksusowe marki w terminalu 5 był na tyle silny, że władze lotniska zdecydowały się na wprowadzenie modelu sprzedaży marek luksusowych także w terminalu 4, gdzie od lata ubiegłego roku pojawiły się takie sklepy jak Harrods, Burberry oraz Cartier.

Obroty handlowe w przeliczeniu na pasażera wyniosły w 2016 r. 8,09 funtów, co stanowi 6,7-proc. wzrost w stosunku do 2015 r., kiedy to pasażerowie wydawali średnio 7,58 funtów. W 2016 r. lotnisko obsłużyło 75,7 mln pasażerów, 1 proc. więcej niż w 2015 roku.

- Jestem dumny z tego, co udało się osiągnąć naszym 76 tys. koleżanek i kolegów. Zaoferowaliśmy lepszy serwis w niższych cenach rekordowej liczbie pasażerów i pomogliśmy brytyjskim przedsiębiorstwom z całego kraju zwiększyć handel ze światem - powiedział John Holland-Kaye, prezes London Heathrow.


fot. Heathrow Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama