×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe wzrosty obrotów handlowych na Heathrow


O 7,7 proc. wzrosły obroty handlowe na londyńskim lotnisku Heathrow w 2016 r., co stanowi najlepszy wynik w ostatnich latach. Łącznie w 2016 roku obroty handlowe portu lotniczego wzrosły o 612 mln funtów i łącznie wyniosły 2,8 mld funtów.


Za tak dobre wyniki odpowiada wzrost liczby pasażerów obsługiwanych przez port lotniczy oraz postępująca od połowy ubiegłego roku deprecjacja funta brytyjskiego, która zachęcała odwiedzających sklepy w strefie duty free oraz tax free do większych zakupów. 

Rozwój placówek handlowych oferujących luksusowe marki w terminalu 5 był na tyle silny, że władze lotniska zdecydowały się na wprowadzenie modelu sprzedaży marek luksusowych także w terminalu 4, gdzie od lata ubiegłego roku pojawiły się takie sklepy jak Harrods, Burberry oraz Cartier. 

Obroty handlowe w przeliczeniu na pasażera wyniosły w 2016 r. 8,09 funtów, co stanowi 6,7-proc. wzrost w stosunku do 2015 r., kiedy to pasażerowie wydawali średnio 7,58 funtów. W 2016 r. lotnisko obsłużyło 75,7 mln pasażerów, 1 proc. więcej niż w 2015 roku. 

- Jestem dumny z tego, co udało się osiągnąć naszym 76 tys. koleżanek i kolegów. Zaoferowaliśmy lepszy serwis w niższych cenach rekordowej liczbie pasażerów i pomogliśmy brytyjskim przedsiębiorstwom z całego kraju zwiększyć handel ze światem - powiedział John Holland-Kaye, prezes London Heathrow.


fot. Heathrow Airportgość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie