×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ULC zamyka drogi kołowania w Modlinie


Prezes ULC po przeprowadzeniu rutynowej kontroli okresowej na lotnisku w Modlinie podjął decyzję o zamknięciu dla samolotów odrzutowych dróg kołowania DK-A1 i DK-B.


Decyzja ma charakter proaktywny i podyktowana jest przede wszystkim zapewnieniem bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych. Prezes Urzędu zwrócił się również do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o przeprowadzenie inspekcji na lotnisku. Jednocześnie informujemy, że remont dróg kołowania jest uwzględniony w planach zarządzającego lotniskiem i ma odbyć się w bieżącym roku - czytamy w komunikacie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

W dniach 16-17 lutego 2017 r. na podwarszawskim lotnisku ULC przeprowadził kontrolę okresową w obszarach związanych m.in. ze stanem technicznym i utrzymaniem nawierzchni, oznakowaniem poziomym i pionowym drogi startowej, dróg kołowania i płyty postojowej.

Drogi kołowania zamknięte teraz oficjalnie przez ULC już wcześniej zostały wyłączone z użytkowania przez samo lotnisko, które jest świadome ich złego stanu technicznego. Na ten rok został zaplanowany ich remont.

W trakcie kontroli stwierdzono niezgodność 1 poziomu dotyczącą niewłaściwego stanu technicznego dróg kołowania i płyty postojowej, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia ograniczenia w ruchu samolotów na drogach kołowania, na których stwierdzono największą ilość uszkodzeń.

Z dróg kołowania objętych ograniczeniami wciąż mogą korzystać samoloty z napędem turbośmigłowym. 

Droga kołowania B to prostopadła do pasa droga na wschodnim krańcu lotniska. Jej zamknięcie oznacza, że samoloty startujące w kierunku zachodnim będą musiały kołować po drodze startowej. Z kolei droga A1 to wschodni fragment drogi kołowania równoległej do pasa. Łączy płytę postojową z drogą kołowania B.

grafika Dominik Sipinski
gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie