×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paryż: Rośnie gastronomia oraz landside


Grupa Aéroports de Paris zanotowała w 2016 roku niewielki wzrost EBITDA napędzany głównie przez obroty gastronomii oraz handlu w strefie landside.Łącznie w 2016 roku, określanym przez grupę jako trudny, wzrost EBITDA wyniósł jedynie 0,4 proc. O cztery procenty zmniejszyła się średnia suma wydatków pasażerów i ubiegłym roku wyniosła ona 18,20 euro. Łącznie EBITDA osiągnął poziom 1,2 mld euro.

W 2016 roku ruch pasażerski na lotniskach należących do Aéroports de Paris wzrósł o dwa proc., osiągając poziom 147 mln pasażerów: 31,3 mln pasażerów w Porcie Paryż Orly (5,3 proc. wzrostu) oraz 65,9 mln pasażerów w Paris-Charles de Gaulle (wzrost o 0,3 proc).

Dochody pochądzące z handlu i usług wzrosły o 0,7 proc. i wyniosły 941 mln euro, głównie za sprawą dobrych wyników pochodzących z wynajmu przestrzenie barów i restauracji (24,6 proc. wzrostu, łącznie 39 mln euro) oraz sklepów położonych w strefie landside (21,4 proc. wzrostu, łącznie 18 mln euro). Dochody z wynajmu powierzchni sklepów w strefie airside spadły o cztery proc. i wyniosły 299 mln euro.
gość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie