×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hilton radzi jak podróżować bez stresu


Wczesne godziny odlotu, długie kolejki do odprawy, obawa o bezpieczeństwo bagażu czy wydatki na lotnisku mogą wywoływać stres. Istnieją jednak sposoby, aby go zminimalizować. Sieć hoteli Hilton opracowała osiem zasad, jak to zrobić.


Weź butelkę ze sobą

Woda i napoje w sklepach lotniskowych bywają drogie. Dobrym pomysłem jest więc zabranie z domu pustej, plastikowej butelki o maksymalnej pojemności 0,5 l. Posiadanie pustej butelki jest dopuszczalne i służby lotniskowe nie powinny jej odebrać podczas kontroli. Może to być zwykła butelka lub specjalna z filtrem. Butelkę można napełnić po przejściu odprawy wodą z dystrybutora znajdującego się na lotnisku (których na polskich lotniskach wciąż nie ma) lub po prostu z kranu.

Nocleg przy lotnisku zamiast porannego dojazdu

Wczesny lot to nie problem. Wystarczy się do niego odpowiednio przygotować. Planując podróż dobrze jest wziąć pod uwagę nocleg w hotelu przy lotnisku. Oferta tego typu obiektów jest coraz bogatsza i zróżnicowana. Dobrym powodem do rozpoczęcia wakacji dzień wcześniej jest na przykład odwiedzenie hotelu polecanego przez turystów. Startując z lotniska w Amsterdamie można odwiedzić wielokrotnie nagrodzony Hilton Amsterdam Airport Schiphol. Elewacja budynku składa się z ponad 5 500 paneli, tworząc widok przypominający strukturę kryształu. W środku natomiast czeka na gości pięknie zaprojektowane lobby i coctail bar oferujący ponad 30 rodzajów ginu. 

Hotel jak najbliżej lotniska

Wygoda i komfort w podróży są bardzo istotne. Dobrze, gdy hotel posiada bezpośredni dostęp do lotniska. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Bezpośrednia bliskość terminala oznacza, że lotniskowe kantory wymiany walut czy mini-markety są na miejscu, nie ma potrzeby organizowania transferów autobusowych, a odpoczywać wygodnie w hotelu można niemal do samego rozpoczęcia odprawy. Przykładem hotelu, który ma bezpośrednie przejście do budynku lotniska jest Hampton by Hilton Gatwick Airport.

Kolejki z lewej strony

Badania dowodzą, że ludzie częściej wybierają kolejki znajdujące się po prawej stronie. Wynika to z faktu, że większość z nas jest praworęczna. Warto pamiętać o tym stojąc w kolejce do kontroli bagażowej - możemy zaoszczędzić trochę czasu.

Na lotnisku można dobrze zjeść

Lotniskowe restauracje nie cieszą się dobrą sławą. Przez wiele lat pasażerowie byli skazani wyłącznie na sieci fast food lub zimne kanapki serwowane w kioskach. Na szczęście te czasy są już za nami. Dzisiejsze lotniska oferują pełną gamę kulinarnych doświadczeń i dania prosto spod noża najlepszych szefów kuchni. Na przykład przy londyńskim lotnisku Heathrow można odwiedzić restaurację Mr Todiwala’s Kitchen, której właścicielem i pomysłodawcą jest gwiazda telewizyjna, mistrz kuchni hinduskiej, Cyrus Todiwala. Restauracja znajduje się w hotelu Hilton London Heathrow Airport T5.

Nie za dużo bagażu

Zaskoczeniem może się okazać, jak w poszczególnych liniach lotniczych różnią się zasady dotyczące bagażu. Niektóre linie lotnicze zezwalają na posiadanie torby z laptopem oraz walizki, a inne ograniczają bagaż do torby podręcznej o określonej wadze i niewielkim rozmiarze. Warto więc odpowiednio wcześniej upewnić się, jaki bagaż można zabrać do samolotu bez dopłaty, a do spakowania niezbędnych rzeczy wykorzystać torby próżniowe, dzięki którym w walizce zmieści się znacznie więcej zawartości.

Zadbaj o wymianę waluty

Niektóre sieci kantorów lotniskowych, jak Moneycorp lub ICE, oferują usługę zamawiania waluty po kursie określonym online. Sprawdzając możliwość skorzystania z takiej usługi przed podróżą, można oszczędzić nie tylko czas, ale także uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci niekorzystnego kursu wymiany.

Parkuj przy lotnisku

Członkowie programu Hilton Honor mogą korzystać z oferty Park & Fly. Zostając na jedną noc w hotelu przy lotnisku mają do wyboru kilka pakietów parkingowych. Dzięki temu mogą zaoszczędzić na wysokich opłatach za wygodne parkowanie tuż przy samym porcie lotniczym. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie