Lux Express wycofuje się z Polski

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
24 lutego 2017 12:35
Przewoźnik autokarowy Lux Express poinformował o wycofaniu się z polskiego rynku i zawieszeniu niemal wszystkich tras w dotychczasowej siatce połączeń.
Reklama

Po dokonaniu głębszej analizy firma Lux Express postanowiła zweryfikować swoją strategię biznesową i skupić się na rozwoju na rynkach bałtyckich. Od 1 kwietnia 2017 roku ulegają zawieszeniu trasy międzynarodowe z Warszawy i Krakowa do Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy i Donovaly. Nadal będzie możliwe korzystanie z oferty Lux Express na trasach z Warszawy do krajów bałtyckich - bez zmian pozostaną dostępne 4 połączenia dziennie na trasie Warszawa-Kowno-Wilno.

Jak zapowiedział przewoźnik, biuro obsługi klienta skontaktuje się bezpośrednio ze wszystkimi osobami, które posiadają bilety na podróże od 1 kwietnia 2017. Koszty zakupu biletów zostaną zwrócone.

W trakcie ostatnich 2 lat działalności w Polsce Lux Express przewiózł łącznie około 700 000 pasażerów na trasach krajowych i miedzynarodowych. Autobusy Lux Express Polska przejechały łącznie około 7,5 mln kilometrów, a sama firma zatrudniła 130 pracowników.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama