Rozwój lotnisk regionalnych

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
23 lutego 2017 21:08
7 komentarzy
Przegląd prasy:
Bez względu na decyzję rządu w sprawie ewentualnej budowy Centralnego Portu Lotniczego, należy robić wszystko, aby zapewnić rozwój lotniskom lokalnym - uważa wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit w rozmowie z rzeczpospolita.pl.
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Rzeczpospolita", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_4fadd 2017-03-06 18:32   
gość_4fadd - Profil gość_4fadd
Pan Jerzy Szmit albo nie wie co mówi albo kłamie. Jeśli CPL powstanie blisko Warszawy to nic się nie zmieni w stosunku do tego co jest obecnie z lotniskiem Chopina poza większą bazą dla LOTu. Południe Polski nadal będzie częściej latać przez Frankfurt niż przez Warszawę. Jeśli natomiast powstanie tam gdzie powinien, to jest w połowie drogi między dwoma najbardziej zaludnionym obszarami w Polsce (Wrszawa + Łódź oraz Śląsk + Kraków) czyli Piotrków Trybunalski (Niewiele ponad godzinę dojazd koleją zarówno z Warszawy, Katowic i Krakowa. Autostrada A1. Elektrownia Bełchatów 20 km od CPL a prądu trzeba i to dużo.) to taki CPL będzie stopniowo wchłaniał pasażerów z Warszawy, Katowic, Krakowa nie mówiąc już o Łodzi lub Radomiu. Ale jeśli ten CPL musi powstać, bo mam co do tego pewne wątpliwości, to niestety taka konsolidacja jest potrzebna bo tych pasażerów skądś wziąść trzeba a z taką ilością pasażerów jaką ma obecnie Warszawa to nowy CPL nie ma szans konkurować z innymi hubami w Europie. A gadanie że musi być koło Warszawy bo tam jest najwięcej pasażerów jest kompletną bzdurą gdyż pasażerów docelowych Warszawa ma mniej więcej tyle samo co Kraków i Katowice razem wzięte czyli około 8 mln. Drugie 8 mln jest generowane przez 4 mln pasażerów tranzytowych którzy są liczeni podwójnie gdy przylatują i gdy wsiadają do drugiego samolotu. Dla tych pasażerów nie ma znaczenia gdzie się przesiadają. To może być Warszawa, Mszczonów, Piotrków Trybunalski lub jeszcze coś innego byle by podróż i przesiadka trwały jak najkrócej. Tak więc jeśli chcemy CPL który odniesie sukces to musi się to odbyć kosztem lotnisk lokalnych nikt nie dokona cudownego rozmnożenia pasażerów bez względu na to jak optymistyczne są prognozy o wzroście ilości pasażerów w Polsce.
gość_f2a86 2017-02-26 12:20   
gość_f2a86 - Profil gość_f2a86
gość_6c19f, potwierdzam że to trolling
gość_98f45 2017-02-26 11:27   
gość_98f45 - Profil gość_98f45
juz jedna pamietam miala być ktorej nie bylo
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama