LOT pokazał Dreamlinera w Tallinnie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 lutego 2017 07:00
18 komentarzy
Wczoraj (23.02) w Tallinnie odbyła się wspólna konferencja prasowa LOT-u oraz linii Nordica w związku ze sfinalizowaniem przez LOT zakupu 49 proc. udziałów w Regional Jet. Z tej okazji rejs do stolicy Estonii wykonał po raz pierwszy LOT-owski Dreamliner.
Reklama

Boeing 787-8 o numerze rejestracyjnym SP-LRF, potocznie znany jako "Franek", wykonał tego dnia rejsy LO 785/786. Zaproszeni estońscy i polscy dziennikarze oraz wyjątkowo liczni pasażerowie mogli doświadczyć jakości oferowanej przez LOT na trasach długodystansowych. Na pokładzie była także obecna ekipa Discovery Channel odpowiedzialna za drugi sezon dokumentu "Operacja LOT". Lot 785, na którym był obecny reporter Pasazer.com, miał prawie 100-proc. obłożenie.


Przylot samolotu spotkał się w Tallinnie z ogromnym zainteresowaniem fanów lotnictwa i mediów. Był to pierwszy w historii estońskiego lotniska planowy przylot takiej maszyny. Podczas trwającego godzinę i 35 minut rejsu pasażerowie klasy biznesowej i premium otrzymali uproszczoną ze względu na długość lotu wersję serwisu oferowanego na trasach dalekodystansowych.

Przed lądowaniem na lotnisku w Tallinnie Dreamliner wykonał manewr niskiego przelotu nad stolicą Estonii. Po wylądowaniu zorganizowano konferencję prasową z udziałem przedstawicieli LOT-u oraz linii Nordica, a następnie zwiedzanie pokładu samolotu.

- Nasza inwestycja w Regional Jet pokazuje, że partnerstwo LOT-u i linii Nordica jest ważnym długoterminowym projektem LOT-u, który jesteśmy zdeterminowani rozwijać także jako element procesu konsolidacji środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Dzięki inwestycji w Regional Jet LOT uzyska dostęp do nowoczesnej floty bombardierów CRJ700 oraz CRJ900, które zwiększą naszą elastyczność operacyjną oraz umożliwią nam zwiększenie liczby lotów w regionie - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT.

Zgodnie z podpisaną w listopadzie umową LOT przejął 49 proc. akcji spółki Regional Jet, która jest właścicielem samolotów wykorzystywanych przez państwową estońską linię Nordica. Sama Nordica to wirtualny przewoźnik, nie posiadający własnego certyfikatu. LOT sprzedaje bilety na wszystkie połączenia tej spółki (zostały one objęte code-sharem) i bazuje w Tallinnie jednego ze swoich embraerów. Dwa bombardiery CRJ900 w barwach Nordici obsługują niektóre z połączeń LOT-u, w tym trasę z Tallinna do Warszawy.

fot. Piotr Golianek
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b7ff1 2017-03-02 17:14   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
@Texan ja również chciałbym aby LOT był jak najlepiej zarządzany. Mam taką zasadę: "po owocach ich poznacie" obecnie myślę, że nie jest źle ale oczywiście zawsze można coś poprawić. LOT się rozwija, nowa flota, nowe trasy oby tak dalej. Może czasami trafi się jeszcze jakaś super promocja dla miłośników latania. Bo na kogo można liczyć jak nie na LOT. Pozdrawiam
Texan 2017-02-28 20:39   
Texan - Profil Texan
Ted, a ja trzymam kciuki za to, aby LOT w końcu został sprywatyzowany i nie chodzi mi o przejęcie LOT-u przez obcy kapitał. Chcę, aby był zarządzany przez fachowców a nie polityków. Aaa, i niech się związków zawodowych pozbędzie, bo te go i tak utopią, wcześniej bądź później. LOT to de facto firma "rodzinna"....i LOT nie jest przewoźnikiem narodowym tylko warszawskim, no może mazowieckim, bo jednak swoje chałupy pobudowali poza Warszawą...
Texan 2017-02-28 20:34   
Texan - Profil Texan
Ja pokazałem co innego pewnej Murzynce w Banjulu, ale nikt mi z tego powodu konferencji prasowej nie zrobił, szkoda....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama