Przy poznańskim lotnisku stanie hotel Moxy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 lutego 2017 07:00
1 komentarz
Hotel marki Moxy, stworzonej przez Marriott International i obecnie należącej do Sheratona, powstanie przy poznańskim lotnisku. Zbuduje go do 2019 r. spółka Chopin Airport Development, należąca do PPL.
Reklama

W obiekcie klasyfikowanym jako trzygwiazdkowy będzie 120 pokojów o średniej wielkości 18 m kw. W obiekcie znajdzie się sala śniadaniowa i bar, sala spotkań oraz 80 miejsc parkingowych.

- Będzie to pierwszy hotel z grupy Marriott w Poznaniu. Będzie to hotel bardzo dobrze usytuowany względem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego tego miasta. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji, a zwłaszcza, że jesteśmy spółką inwestującą w hotele właśnie przy lotniskach. W Poznaniu zdecydowaliśmy się na tę markę, gdyż jest to wspaniały brand dla Poznania, będącego miastem otwartym na młodych ludzi. W swoich rozwiązaniach projektanckich nawiąże do tradycji Poznania - powiedział prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu.

- Głównym motywem inspiracji dla powstania hotelu był fakt, że należy rozwijać jednocześnie inne usługi pozalotnicze. Cieszę się, że z tak znanym operatorem, jakim jest sieć Marriott udało się nam dzisiaj podpisać umowę na realizację naszych planów inwestycyjnych. Dzięki temu pokazujemy, iż jest to więcej aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku. To jest widoczny znak rozwoju miasta Poznania - dodał Mariusz Wiatrowski, prezes poznańskiego portu lotniczego.

Obecnie przy poznańskim lotnisku nie działa żaden hotel sieciowy.

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y. Hotele oferują ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty przez całą dobę, gry planszowe, przekąski, energetyczną muzykę i duże ekrany TV w pokojach przystosowane do podłączenia treści online i gier. To również niestandardowy personel, a właściwie zespół dbający nie tylko o procedury i obsługę, ale również stanowiący o atmosferze hotelu i jego autentyczności w oczach odbiorców. Klienci to grupa ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 r., którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez internetu. Co prawda podróżują już biznesowo, ale dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości, możliwością wyrażenia kreatywności. To osoby, które oczekują od podróży, nawet służbowych czegoś nowego, doświadczenia autentycznie lokalnego.

Spółka Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W portfolio spółki znajdują się następujące hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina w Warszawie, trzygwiazdkowe Hampton by Hilton w okolicy lotnisk w Warszawie i Gdańsku, a także trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

W 2017 r. spółka planuje otwarcie pierwszego w Polsce hotelu działającego pod marką Renaissance, należącego do grupy hoteli Marriott, naprzeciwko terminala na lotnisku Chopina w Warszawie. Ten pięciogwiazdkowy lifestyle'owy hotel oferować będzie 225 pokoi, 8 sal konferencyjnych, SPA, taras, oraz monitory w lobby informujące o aktualnych lotach samolotów na Lotnisku Chopina.

W fazie planowania znajduje się inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie pod koniec 2018 r. spółka planuje otworzyć hotel Moxy. Chopin Airport Development było pierwszym polskim podmiotem, który podpisał umowę franczyzy na tę markę sieci Marriott International.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b1859 2017-02-24 10:33   
gość_b1859 - Profil gość_b1859
Redakcjo jest dokładnie na odwrót: to cała sieć Starwood, do której należy m.in. Sheraton została kupiona przez Marriott'a
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama