Juneyao Airlines zamawiają pięć boeingów 787-9

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 lutego 2017 07:20
Linie Juneyao Airlines zamówiły pięć boeingów 787-9 o wartości katalogowej 1,32 mld dolarów.
Reklama

Najnowsze zamówienie Juneyao Airlines, które zawiera także opcje na zakup kolejnych pięciu maszyn, jest pierwszym zamówieniem maszyn szerokokadłubowych, które złożył przewoźnik oraz pierwszym zamówieniem boeingów - do tej pory flota Juneyao Airlines opierała się wyłącznie na airbusach z rodziny A320.

- Naszą strategiczną wizją jest rozwój w kierunku stania się międzynarodową linią lotniczą, która oferuje wysokiej jakości serwis i rozbudowaną siatkę połączeń, jednocześnie utrzymując znakomitą dochodowość. Dzisiejsze zamówienie zapewni ogromną rolę w rozwoju naszego biznesu w ciągu najbliższych lat i cieszymy się, że będziemy mogli rozwijać nasze relacje w Boeingiem w przyszłości - powiedział Junjin Wang, prezes Juneyao Airlines.

- Cieszymy się mogąc powitać Juneyao Airlines jako nowego klienta Boeinga. To zamówienie potwierdza zaufanie do boeingów 787 Dreamliner, który to samolot jest pierwszym wyborem wielu operatorów floty wąskokadłubowej chcących uruchomić operacje samolotami szerokokadłubowymi - powiedział Rick Anderson, wiceprezes sprzedaży Boeinga na region Azji Północno-Wschodniej.

Założone w 2005 roku linie lotnicze Juneyao Airlines są jednym z największych chińskich prywatnych przewoźników. Przewoźnik, który operuje z dwóch szanghajskich lotnisk, Pudong International oraz Hongqiao International, oferuje tygodniowo 1,7 tys połączeń do 69 kierunków i dysponuje flotą 56 samolotów rodziny airbus A320. W drugim kwartale tego roku Juneyao Airlines staną się “Conneting Partner” sojuszu Star Alliance.


fot. Boeing
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama