Schiphol: mniejsze wydatki pasażerów w 2016 roku

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 lutego 2017 09:00
Średnie wydatki pasażerów w strefie airside lotniska w Amsterdamie w 2016 r. spadły o 5,5 proc w stosunku do 2015 r. i wynosiły 13,65 euro - poinformowały władze Royal Schiphol Group.
Reklama

Łącznie obroty grupy pochodzące z działalności handlowej na lotnisku spadły o 91 proc., co spowodowane jest sprzedażą 60 proc. udziałów w Schiphol Airport Retail (SAR) firmie Gebr. Heinemann. Grupa nie otrzymuje już wpływów pochodzących ze sprzedaży na lotnisku, wyjaśniają władze Schiphol.

W ubiegłym roku pasażerowie wydawali o 8,5 proc. więcej pieniędzy na jedzenie i napoje na lotnisku niż w 2015 r., średnio 4,32 euro.

W czerwcu ubiegłego roku otwarta została odnowiona część Departure Lounge 2 i jak zapewniają władze Royal Schiphol Group, remont umożliwił wzbogacenie oferty handlowej, co zaowocowało stabilnym wzrostem sprzedaży w tym rejonie lotniska.

W 2016 roku liczba pasażerów na lotnisku wzrosła o 9,2 proc. i łącznie wyniosła 63,6 mln pasażerów. Jak informuje Międzynarodowa Reda Lotnisk w Europie (ACI), w ubiegłym roku Amsterdam Schiphol stał się trzecim największym europejskim lotniskiem pod względem liczby pasażerów, wyprzedzając port lotniczy Atatürk w Stambule.

fot. Royal Schiphol Group

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama