×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Schiphol: mniejsze wydatki pasażerów w 2016 roku


Średnie wydatki pasażerów w strefie airside lotniska w Amsterdamie w 2016 r. spadły o 5,5 proc w stosunku do 2015 r. i wynosiły 13,65 euro - poinformowały władze Royal Schiphol Group.


Łącznie obroty grupy pochodzące z działalności handlowej na lotnisku spadły o 91 proc., co spowodowane jest sprzedażą 60 proc. udziałów w Schiphol Airport Retail (SAR) firmie Gebr. Heinemann. Grupa nie otrzymuje już wpływów pochodzących ze sprzedaży na lotnisku, wyjaśniają władze Schiphol.

W ubiegłym roku pasażerowie wydawali o 8,5 proc. więcej pieniędzy na jedzenie i napoje na lotnisku niż w 2015 r., średnio 4,32 euro. 

W czerwcu ubiegłego roku otwarta została odnowiona część Departure Lounge 2 i jak zapewniają władze Royal Schiphol Group, remont umożliwił wzbogacenie oferty handlowej, co zaowocowało stabilnym wzrostem sprzedaży w tym rejonie lotniska. 

W 2016 roku liczba pasażerów na lotnisku wzrosła o 9,2 proc. i łącznie wyniosła 63,6 mln pasażerów. Jak informuje Międzynarodowa Reda Lotnisk w Europie (ACI), w ubiegłym roku Amsterdam Schiphol stał się trzecim największym europejskim lotniskiem pod względem liczby pasażerów, wyprzedzając port lotniczy Atatürk w Stambule.

fot. Royal Schiphol Group
gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie