Emirates chce znów mieć mniejsze samoloty

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
18 lutego 2017 15:40
37 komentarzy
Przywrócenie do floty samolotów wąskokadłubowych, płatny prysznic dla klasy biznesowej czy możliwość zamówienia limuzyny i lepszego posiłku w klasie ekonomicznej - to niektóre zmiany, które chce wprowadzić Emirates.
Reklama
Prezes linii Tim Clark w wywiadzie udzielonym dla CNN ogłosił, że w przeciągu następnych 18 miesięcy przewoźnik podejmie decyzję o wyborze nowych samolotów. Jedną z opcji jest zakup wąskokadłubowych samolotów - boeingów 737 MAX lub airbusów A320neo oraz odpowiednio boeingów 787 Dreamliner lub airbusów A350. Mniejsze samoloty byłyby wykorzystane na nowych i istniejących trasach o mniejszym potencjale. Obecnie flota linii składa się wyłącznie z samolotów szerokokadłubowych - boeigów 777 oraz airbusów A380.

W 2014 r. przewoźnik wycofał się z zamówienia na 70 airbusów A350, zaś ostatnio opóźnił dostawy nowych airbusów A380 na lata 2018-2019. Jedynymi samolotami wąskokadłubowymi w historii tej spółki były trzy boeingi 727 wykorzystywane do 1995 r.

Spadek cen paliwa lotniczego oraz coraz niższe ceny biletów oferowane przez konkurencje są dla linii realnym zagrożeniem przez które odnotowuje coraz słabsze wyniki finansowe.

- W ciągu ostatnich trzech lat ceny ropy naftowej znacznie się obniżyły, natomiast my obniżyliśmy taryfy do poziomu... głupstwa, moim zdaniem. To ma wpływ na nasze wyniki finansowe. Mamy trudny okres w globalnej gospodarce i globalnej geopolityce - powiedział Clark dla CNN.

Emirates poszukuje dodatkowych źródeł dochodu - ostatnio przewoźnik m.in. umożliwił zakup wejściówek do lounge dla pasażerów pierwszej klasy w Dubaju czy postanowił pobierać dodatkową opłatę za wybór miejsca podczas rezerwacji biletów (w najniższej taryfie w klasie ekonomicznej). W planach przewoźnika jest także wprowadzenie klasy ekonomicznej premium, ale na tym nie koniec.

Arabska linia analizuje możliwość udostępnienia za dodatkową opłatą pokładowego prysznica dla pasażerów klasy biznesowej. Rozważane jest także umożliwienie pasażerom klasy ekonomicznej zamawiania usługi szoferskiej przed i po locie oraz dodatkowo płatnego menu posiłków premium.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
misiok 2017-02-22 06:08   
misiok - Profil misiok
Czy my dalej komentujemy artykuł o samolotach Emirates?
gość_bf23f 2017-02-21 23:19   
gość_bf23f - Profil gość_bf23f
Widocznie ten grajdół jest bardziej atrakcyjny niż krakowski grajdół :) A tak serio byłeś kiedyś w tym mieście żeby nazywać je grajdołem ? bo raczej nie więc nie rób z siebie idioty i nie wdawaj sie w dyskusje z jakimś trollem który ma ból 4 liter
piorun 2017-02-21 21:49   
piorun - Profil piorun
Dla mnie grajdołem to jest Skopie, które już dostało połączenie od innej, liczącej się linii arabskiej.Jak to skomentujesz 462, albo inaczej- ile Twoim zdaniem musi liczyć mieszkańców miasto, aby nie nosić przydomka / grajdoł/ 1milion, 2 czy więcej?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy