×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy styczeń w TAP Portugal


W styczniu br. z usług narodowego portugalskiego przewoźnika skorzystało ponad 960,3 tys. pasażerów. Ten wynik jest lepszy od ubiegłorocznego w analogicznym miesiącu o 27,5 proc.


Najszybciej rozwijały się trasy do USA. Przewieziono na nich o 220 proc. podróżnych więcej, przy średnim wypełnieniu samolotów na poziomie 86 proc. 

Dobrze radzą sobie także trasy afrykańskie. Tylko do Maroka ruch wzrósł trzykrotnie, do Senegalu o 33,7 proc., a do Republiki Zielonego Przylądka o 22,5 proc. 

Z połączeń europejskich skorzystało o 26,9 proc. klientów więcej, przy czym do samej Hiszpanii liczba odprawionych urosła o 70,6 proc.

Na połączeniach krajowych także odnotowano świetne wskaźniki statystyczne. Globalnie, zainteresowanie nimi wzrosło o 74 proc., a wypełnienie maszyn je obsługujących o 3,9 pkt proc. Wszystko za sprawą rozwijanego serwisu między dwoma największymi miastami kraju - Lizboną i Porto, gdzie po prowadzeniu specjalnych udogodnień liczba pasażerów w styczniu br. zwiększyła się o 115,6 proc. (r.d.r.).

Łączny, uśredniony dla całej siatki połączeń wskaźnik LF (load factor) wyniósł w omawianym miesiącu 78,8 proc. i był wyższy od stycznia 2016 r. o 6,6 pkt proc.  gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie