×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dobry początek roku w Hiszpanii


Hiszpańskie lotniska odprawiły w styczniu łącznie 14,25 mln pasażerów, o 10 proc. więcej niż rok temu. Dwucyfrowe wzrosty zanotowały m.in. porty w Barcelonie i Maladze.


Lotnisko w Madrycie, największe w Hiszpanii, odnotowało wzrost o 9,3 proc. do 3,84 mln pasażerów. Z kolei w Barcelonie ruch wzrósł o 11,4 proc. do 2,8 mln, a na Gran Canarii o 2,6 proc. do 1,11 mln. 

Powyżej 500 tys. pasażerów odprawiły jeszcze lotniska na Teneryfie (Południe), w Maladze, Alicante, na Majorce i Lanzarote. Spośród nich Malaga i Alicante przekroczyły 10-proc. tempo wzrostu. 

Żadne z czołowych 20 hiszpańskich lotnisk nie odnotowało spadku liczby pasażerów, a rekordowy wzrost o 29,3 proc. odnotował port w La Palma na Wyspach Kanaryjskich (do 106,5 tys. podróżnych). 

Pod względem liczby operacji lotniczych liderami były lotniska w Madrycie (29,7 tys.), Barcelonie (20,8 tys.) i na Gran Canarii (10,3 tys.), a pod względem odprawionego cargo - Madryt (32,4 tys. ton), Barcelona (10,3 tys. ton) i Saragossa (9 tys. ton).gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie