×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Wzrost o 7,9 proc. w styczniu


Port lotniczy w Wiedniu odprawił w styczniu 1,45 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 7,9 proc. Dynamikę napędzali pasażerowie rozpoczynający podróż w stolicy Austrii, choć liczba transferów także wzrosła.


W Wiedniu podróż rozpoczęło lub skończyło 1,08 mln pasażerów (wzrost o 9,1 proc.), a przesiadało się tam 350 tys. osób (wzrost o 3,2 proc.). Liczba operacji lotniczych wzrosła o 0,8 proc. do 15,7 tys., a masa odprawionych ładunków cargo spadła o 8 proc. do 19 tys. ton.

Z kierunków zachodnioeuropejskich skorzystało o 8,2 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem, a ze wschodnioeuropejskich o 5,2 proc. więcej. Ruch na i z Bliskiego Wschodu wzrósł o 14,7 proc., na Daleki Wschód zmalał o 0,2 proc., a do i z Ameryki Północnej - aż o 10,2 proc. 

Należące do Flughafen Wien AG lotniska na Malcie i w Koszycach odnotowały wzrosty odpowiednio o 27,3 proc. do 301,3 tys. i o 8,8 proc. do 25,6 tys. pasażerów.gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie