×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk w czołówce European Best Destination 2017


W organizowanym po raz ósmy plebiscycie European Best Destination, Gdańsk uplasował się na 3. miejscu. Kandydatami w tym roku byli m.in. Porto i Mediolan (dwa pierwsze miejsca) oraz Paryż, Amsterdam, Londyn czy Berlin.


Głosowanie prowadzone w internecie zakończyło się 10 lutego br. Oddano blisko 430 tys. głosów ze 170 krajów. Stolica pomorskiego uzyskała ponad 47 tys. - a zatem ponad 11 proc. ankietowanych zagłosowało za polską kandydaturą. Było to jedyne polskie miasto w czołówce rankingu.

Poprzednie edycje konkursu pokazują, że w zwycięskich miastach ruch turystyczny wzrasta o ok. 15 proc. Rośnie też liczba publikacji opisujących te miasta w mediach. Z drugiej strony mamy prawo korzystać z oficjalnego logotypu "EUROPEAN BEST DESTINATIONS 2017 - GDAŃSK" w komunikacji, publikacjach i innych materiałach promocyjnych - powiedziała cytowana przez portal naszemiasto.pl Anna Zbierska, zastępca dyrektora wydziału promocji i komunikacji społecznej gdańskiego magistratu. 

European Best Destination to organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, której zadaniem jest promowanie turystyki w Europie. Kandydaci do plebiscytu wyłaniani są w oparciu o badania Eurostatu oraz analizę popularności i reputacji w internecie. W ubiegłym roku Gdańsk odwiedziło ok. 770 tys. zagranicznych gości, których średnia ocena pobytu wyniosła 8,8/10 pkt.

Pozostałymi kandydatami (oprócz już wymienionych) byli m.in.: San Sebastian, Stari Grad, Wiedeń, Praga, Rotterdam, Madryt czy Ateny. gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie