Gdańsk w czołówce European Best Destination 2017

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 lutego 2017 10:00
W organizowanym po raz ósmy plebiscycie European Best Destination, Gdańsk uplasował się na 3. miejscu. Kandydatami w tym roku byli m.in. Porto i Mediolan (dwa pierwsze miejsca) oraz Paryż, Amsterdam, Londyn czy Berlin.
Reklama
Głosowanie prowadzone w internecie zakończyło się 10 lutego br. Oddano blisko 430 tys. głosów ze 170 krajów. Stolica pomorskiego uzyskała ponad 47 tys. - a zatem ponad 11 proc. ankietowanych zagłosowało za polską kandydaturą. Było to jedyne polskie miasto w czołówce rankingu.

- Poprzednie edycje konkursu pokazują, że w zwycięskich miastach ruch turystyczny wzrasta o ok. 15 proc. Rośnie też liczba publikacji opisujących te miasta w mediach. Z drugiej strony mamy prawo korzystać z oficjalnego logotypu "EUROPEAN BEST DESTINATIONS 2017 - GDAŃSK" w komunikacji, publikacjach i innych materiałach promocyjnych - powiedziała cytowana przez portal naszemiasto.pl Anna Zbierska, zastępca dyrektora wydziału promocji i komunikacji społecznej gdańskiego magistratu.

European Best Destination to organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, której zadaniem jest promowanie turystyki w Europie. Kandydaci do plebiscytu wyłaniani są w oparciu o badania Eurostatu oraz analizę popularności i reputacji w internecie. W ubiegłym roku Gdańsk odwiedziło ok. 770 tys. zagranicznych gości, których średnia ocena pobytu wyniosła 8,8/10 pkt.

Pozostałymi kandydatami (oprócz już wymienionych) byli m.in.: San Sebastian, Stari Grad, Wiedeń, Praga, Rotterdam, Madryt czy Ateny.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy