×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta Air Lines chce zwiększyć udziały w Aeromexico


Amerykański przewoźnik ogłosił wezwanie do zakupu 32 proc. akcji Grupo Aeromexico, właściciela meksykańskich linii Aeromexico. Obecnie Delta ma niecałe 4,2 proc. akcji tej spółki.


Zgodnie z ofertą przewoźnika wartość transakcji może wynieść do ok. 590 mln dolarów, o ile znajdą się chętni na sprzedaż łącznie 32 proc. Kupno 4,17 proc. akcji Aeromexico w 2012 r. kosztowało Deltę 65 mln dolarów. Amerykańska linia ma też opcje na zakup kolejnych 12,8 proc. akcji, co w sumie łącznie z nową ofertą może oznaczać, że Delta będzie wkrótce kontrolowała 49 proc. Aeromexico. 

To kolejny etap zacieśniania współpracy między tymi dwoma należącymi do SkyTeamu liniami. Niedawno przewoźnicy otrzymali zgodę amerykańskich władz na powołanie joint-venture. 

Linie Aeromexico i Delta Air Lines mają łącznie ok. 24,5 proc. udziału w rynku przewozów między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie