×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze A350 dla Air France trafią do nowej marki


Linia Air France zapewne po otrzymaniu w 2019 r. zamówionych airbusów A350 przekaże je do nowej niskokosztowej marki pod roboczą nazwą Boost. Może ona ruszyć w ograniczonym zakresie jeszcze w tym roku.


Air France prowadzi obecnie rozmowy ze związkami zawodowymi na temat zgody na utworzenie nowej marki w grupie. Jej robocza nazwa to Boost (niemal na pewno zostanie zmieniona). Marka - na razie nie wiadomo, czy będzie to osobna spółka - ma obsługiwać niskokosztowe połączenia krótko- i dalekodystansowe. Będzie zapewne działać podobnie do Eurowings w grupie Lufthansy.

Boost może ruszyć jeszcze w tym roku z wykorzystaniem floty airbusów A320. Start połączeń dalekodystansowych planowany jest na 2018 r., a w 2019 r. Boost otrzyma nowe airbusy A350. 

Air France planuje sfinalizować rozmowy ze związkami jeszcze w lutym. Wiadomo, że jednym ze zobowiązań będzie ograniczenia wielkości floty Boost do kilkunastu samolotów - w ten sposób związkowcy chcą zagwarantować sobie, że z czasem wszyscy nie zostaliby przeniesieni spod parasola Air France do Boost, gdzie muszą się spodziewać gorszych warunków zatrudnienia. 

Air France zamówiły 21 airbusów A350-900.gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie