×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Najlepszy styczeń w historii Heathrow


Port lotniczy Londyn-Heathrow obsłużył w styczniu 5,74 mln pasażerów. To o 5,4 proc. więcej niż rok temu, a równocześnie najwięcej w styczniu w historii lotniska.


To trzeci z rzędu miesiąc wzrostów przekraczających 4 proc., co według władz lotniska oznacza, że brytyjska gospodarka podnosi się po szoku związanym z wynikiem referendum ws. Brexitu. W rzeczywistości to głównie efekt tego, że w miesiącach letnich lotnisko nie ma już wolnej przepustowości, a zimą jeszcze tak, więc w tych miesiącach wzrost jest możliwy.

Najwięcej pasażerów podróżowało w styczniu do i z Europy - 2,19 mln, czyli o 4,4 proc. więcej niż rok temu. Ruch do i z Ameryki Północnej zwiększył się o 0,3 proc. do 1,23 mln, a do i z Bliskiego Wschodu aż o 19 proc. do 643 mln. Na trasach krajowych podróżowało 337 tys. osób, co stanowi wzrost o 1,5 proc. Spadki zanotowały kierunki afrykańskie i latynoamerykańskie.

Liczba operacji lotniczych wzrosła o 0,4 proc. do 37,1 tys., a masa odprawionych ładunków cargo o 4,4 proc. do 124,4 tys. ton.gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie