×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: A350 zadebiutował w Lufthansie


W piątek (10.01) w swój pierwszy komercyjny lot na trasie Monachium - Delhi wyruszył airbus A350 w barwach Lufthansy. Dzień wcześniej nasz reporter miał okazje uczestniczyć w locie pokazowym tej nowej we flocie linii maszyny.


Airbus A350 to nowy samolot w dalekodystansowej, szerokokadłubowej flocie Lufthansy. Redakcja Pasazer.com jako jedyna z Polski uczestniczyła w ceremonii inauguracji. 

Lot odbył się na trasie Monachium - Hamburg - Monachium. Pierwszy A350 Lufthansy posiada numer rejestracyjny D-AIXA i został ochrzczony nazwą miasta "Nürnberg" (czyli Norymberga).  


Jeszcze w lutym przewoźnik ma odebrać drugi samolot tego typu. Maszyny będą obsługiwały połączenia z Monachium do Delhi, a także do Bostonu. Następne mają uzupełniać flotę na połączeniach do Azji i Ameryki Północnej. Pierwsze dziesięć maszyn tego typu zostanie zbazowanych w Monachium.

W konfiguracji zamówionej przez Lufthansę samolot posiada 293 fotele: 48 w klasie biznes, 21 w premium economy i 224 w ekonomicznej. Nasz reporter miał okazję podróżować w klasie biznes. 

Układ siedzeń w tej klasie to 2-2-2.

Wszystkie fotele są w pełni rozkładane do pozycji płaskiej i ustawione w pozycji ukośnej, zbieżnej.

W premium economy (na zdjęciu) fotele zostały ustawione w układzie 2-3-2, a w klasie ekonomicznej 3-3-3.

Na pokładzie pasażerowie będą mieli dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, a także do sygnału GSM, zapewniającego możliwość rozmów przez telefon (udogodnienie dotyczy pasażerów we wszystkich klasach). Nowością na pokładzie A350 w Lufthansie jest samoobsługowy barek z przekąskami i napojami. Na locie pokazowym byłą dostępna tylko woda, jednak, jak usłyszał nasz reporter w rozmowie ze stewardessą, na normalnych rejsach będą tam także inne napoje oraz różnego rodzaju przekąski. 

Dla pasażerów wszystkich klas dostępny jest system rozrywki pokładowej, który oferuje do wyboru aktualne hity kinowe, popularną klasyką filmową, wiele seriali telewizyjnych, książki w wersji audio, płyty CD i różne programy radiowe.

Popularnością podczas lotu cieszył się widok z kamery na zewnątrz samolotu. Posiada ona trzy różne ustawienia: przy przednim podwoziu, pod samolotem (widok na ziemię), a także na stateczniku pionowym (widok na samolot). 

W podłokietniku w klasie biznes znajdował się standardowo wysuwany stolik, pilot bezprzewodowy do obsługi systemu rozrywki pokładowej oraz słuchawki firmy AKG. Te ostatnie spisywały się bardzo dobrze, świetnie tłumiąc dźwięk. 


W locie powrotnym do Monachium nasz reporter mógł się dowiedzieć bardzo dużo na temat specyfikacji technicznej samolotu bezpośrednio od Karla-Hennera Wilhelma, lidera projektu A350 w Lufthansie. W rozmowie dowiedzieliśmy się między innymi że A350 spala 25 proc. paliwa mniej i emituje o około 25 proc. mniej CO2 niż starsze samoloty tej klasy. Jest także znacznie cichszy podczas startów.Lufthansa zamówiła łącznie 25 airbusów A350-900. Samoloty te będą stopniowo zastępować we flocie niemieckiego przewoźnika wysłużone czterosilnikowe airbusy A340.

Pierwszym użytkownikiem airbusa A350 była linia Qatar Airways która swój pierwszy samolot tego typu odebrała w grudniu 2014 r. Obecnie samoloty latają w barwach między innymi: Finnaira, Cathay Pacific, China Airlines, Singapore Airlines czy Vietnam Airlines. 

fot. Jakub Bujnikgość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie