Fotorelacja: A350 zadebiutował w Lufthansie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
15 lutego 2017 08:00
19 komentarzy
W piątek (10.01) w swój pierwszy komercyjny lot na trasie Monachium - Delhi wyruszył airbus A350 w barwach Lufthansy. Dzień wcześniej nasz reporter miał okazje uczestniczyć w locie pokazowym tej nowej we flocie linii maszyny.
Reklama

Airbus A350 to nowy samolot w dalekodystansowej, szerokokadłubowej flocie Lufthansy. Redakcja Pasazer.com jako jedyna z Polski uczestniczyła w ceremonii inauguracji.

Lot odbył się na trasie Monachium - Hamburg - Monachium. Pierwszy A350 Lufthansy posiada numer rejestracyjny D-AIXA i został ochrzczony nazwą miasta "Nürnberg" (czyli Norymberga).


Jeszcze w lutym przewoźnik ma odebrać drugi samolot tego typu. Maszyny będą obsługiwały połączenia z Monachium do Delhi, a także do Bostonu. Następne mają uzupełniać flotę na połączeniach do Azji i Ameryki Północnej. Pierwsze dziesięć maszyn tego typu zostanie zbazowanych w Monachium.

W konfiguracji zamówionej przez Lufthansę samolot posiada 293 fotele: 48 w klasie biznes, 21 w premium economy i 224 w ekonomicznej. Nasz reporter miał okazję podróżować w klasie biznes.

Układ siedzeń w tej klasie to 2-2-2.

Wszystkie fotele są w pełni rozkładane do pozycji płaskiej i ustawione w pozycji ukośnej, zbieżnej.

W premium economy (na zdjęciu) fotele zostały ustawione w układzie 2-3-2, a w klasie ekonomicznej 3-3-3.

Na pokładzie pasażerowie będą mieli dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, a także do sygnału GSM, zapewniającego możliwość rozmów przez telefon (udogodnienie dotyczy pasażerów we wszystkich klasach). Nowością na pokładzie A350 w Lufthansie jest samoobsługowy barek z przekąskami i napojami. Na locie pokazowym byłą dostępna tylko woda, jednak, jak usłyszał nasz reporter w rozmowie ze stewardessą, na normalnych rejsach będą tam także inne napoje oraz różnego rodzaju przekąski.

Dla pasażerów wszystkich klas dostępny jest system rozrywki pokładowej, który oferuje do wyboru aktualne hity kinowe, popularną klasyką filmową, wiele seriali telewizyjnych, książki w wersji audio, płyty CD i różne programy radiowe.

Popularnością podczas lotu cieszył się widok z kamery na zewnątrz samolotu. Posiada ona trzy różne ustawienia: przy przednim podwoziu, pod samolotem (widok na ziemię), a także na stateczniku pionowym (widok na samolot).

W podłokietniku w klasie biznes znajdował się standardowo wysuwany stolik, pilot bezprzewodowy do obsługi systemu rozrywki pokładowej oraz słuchawki firmy AKG. Te ostatnie spisywały się bardzo dobrze, świetnie tłumiąc dźwięk.


W locie powrotnym do Monachium nasz reporter mógł się dowiedzieć bardzo dużo na temat specyfikacji technicznej samolotu bezpośrednio od Karla-Hennera Wilhelma, lidera projektu A350 w Lufthansie. W rozmowie dowiedzieliśmy się między innymi że A350 spala 25 proc. paliwa mniej i emituje o około 25 proc. mniej CO2 niż starsze samoloty tej klasy. Jest także znacznie cichszy podczas startów.Lufthansa zamówiła łącznie 25 airbusów A350-900. Samoloty te będą stopniowo zastępować we flocie niemieckiego przewoźnika wysłużone czterosilnikowe airbusy A340.

Pierwszym użytkownikiem airbusa A350 była linia Qatar Airways która swój pierwszy samolot tego typu odebrała w grudniu 2014 r. Obecnie samoloty latają w barwach między innymi: Finnaira, Cathay Pacific, China Airlines, Singapore Airlines czy Vietnam Airlines.

fot. Jakub Bujnik

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fd540 2017-02-19 07:03   
gość_fd540 - Profil gość_fd540
@ bpsilver. Ja nie widzę żadnego problemu w tym co gość_4fadd pisze. Nawet jeśli nie na temat artykułu to przynajmniej z sensem. Za to ciebie za bardzo nie rozumię: "Może to ty dla LOTu pracujesz i chcesz coś na swoim pracodawcy wymusić?" Jeśli on by pracował dla LOTu to co on może wymusić na swoim pracodawcy pisząc o ciasnych i niewygodnych siedzeniach? Że go wyleją z pracy? Jak nie masz co napisać to nie pisz bzdur byleby coś odpowiedzieć. A to że na wielu portalach produkują się przedstawiciele różnych firm pod płaszczykiem forumowiczów to wiadomo nie od dziś i nie dziwię się jego podejrzeniom. Wyluzuj.
bpsilver 2017-02-18 15:29   
bpsilver - Profil bpsilver
Ja nie rozumiem po co @gosc_4fadd z każdego newsa robi dyskusje o 3-3-3 w LOT. Wydaje mi się że wszystko w tym temacie było już powiedziane w kilku miejscach na tej stronce ale widzę że to za mało. Może to ty dla LOTu pracujesz i chcesz coś na swoim pracodawcy wymusić? Wszyscy się chyba z tobą zgodzili że 3-3-3 w 787 nie jest bynajmniej świetnym rozwiązaniem ale jednocześnie kazda linia to robi więc po prostu nie lataj LOTem i koniec tematu
gość_2a96d 2017-02-17 19:21   
gość_2a96d - Profil gość_2a96d
gość_4fadd: Nie jestem żadnym pracownikiem LOTu. Wiem po prostu, jak wygląda klasa eco w LOTowskim 787 i mnie nawet pasuje. Każdy będzie miał na ten temat inne zdanie...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama