×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy terminal 2 w Nicei


Zakończyła się rozbudowa terminalu 2 lotniska Nice Côte d’Azur Airport.


W nowym terminalu 2 portu lotniczego w Nicei pojawił się sklep walk-through Aelia Duty Free, wprowadzono pojedyncze stanowisko kontroli bezpieczeństwa oraz zmieniono organizację ruchu pasażerów. Zmiany w wystroju wnętrza terminalu 2 upodobniły przestrzeń do wnętrza terminalu 1, którego renowacja i rozbudowa zakończyła się w maju ubiegłego roku.

Nowy sklep operowany przez Lagardère Travel Retail o powierzchni 840 metrów kwadratowych, posiada wystrój “playful new luxury”. W placówce znalazło się miejsce na ofertę gastronomiczną, słodycze, kosmetyki i perfumy, wina, szampany oraz alkohole wysokoprocentowe premium. 

W odnowionym lotnisku sporo miejsca poświęcono markom pielęgnacji urody - rozszerzona została przestrzeń poświęcona głównym francuskim domom mody Chanel, Dior i Guerlain oraz pojawiły się nowe marki: Crème de la mer, Jo Malone oraz Filorga. Inne marki perfum i kosmetyków na lotnisku to: Bobbi Brown, Bourjois, Benefit, Caudalie, By Kilian, Dyptique, Amouage, Serge Lutens, plus kolekcje prywatne Tom Ford oraz Elie Saab. Stoisko ma także największy w regionie sklep perfumeryjny Fragonard, pozwalający klientom na komponowanie swoich własnych zapachów. Ofertę uzupełnia salon beauty express service Hair & Nail Bar by Éric Zemmour. 

Do końca roku przestrzeń terminala 2 przeznaczona na zakupy oraz gastronomię powiększy się o 162 proc. i wynosić będzie łącznie 3,7 tys. metrów kwadratowych. O 144 proc. powiększyła się strefa saloników VIP i wynosi obecnie ponad 1,4 tys. metrów kwadratowych. Otwarte zostało także nowe centrum biznesowe. 

Po zakończeniu wszystkich prac remontowych w obu terminalach lotniska będzie łącznie 68 sklepów i restauracji. 

fot. Nice Côte d’Azur Airport
gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie